Křesťané se bojí o svou bezpečnost… v Nizozemsku

Ve stále více nizozemských farnostech věřící organizují občanské hlídky, které mají dohlížet na bezpečnost během bohoslužeb. Probíhají školení, na nichž se věřící od odborníků na bezpečnost učí, jak se mají chovat v případě útoku. V kostelech jsou rovněž instalovány kamerové systémy.

Rostoucí oblibě se těší ochrana bezpečnostních agentur. Na jednu z nich se během roku obrátili správci dvaaosmdesáti kostelů. Zástupce zmíněné agentury uvedl, že jenom během posledních osmnácti měsíců došlo ke sto třiceti osmi případům narušení bohoslužeb osobami zvenčí.

Loni na podzim např. do jednoho kostela vstoupil muž, který po celou dobu vykřikoval „Alláhu akbar“, načež došel až ke kněžišti a následně utekl vedlejším vchodem.

Problém útoků na kostely se netýká jenom Nizozemska. Ve Francii k takovým útokům dochází v průměru třikrát denně. Zprávy o nich jsou hlášeny také ze Španělska, Itálie, Rakouska a jiných západních zemí.

 

Zdroj: pch24.pl

3 Komentáře k "Křesťané se bojí o svou bezpečnost… v Nizozemsku"

 1. Pavel | 25.2.2018 z 9:44 |

  Ale vždyť Svatý otec František žádá budovat „humanitární koridory“ pro muslimy, polský primas chce exemplárně trestat kněze ze svých farností, pokud by se jen zúčastnili protiimigrantské demonstrace, naši neomarxističtí „aktivisté“ se nedávno ohradili proti tomu, že na svatováclavské pouti byla pronesena prosba, aby uprchlíci našli odvahu vrátit se do svých zemí a budovat je. Tak o o co jde? Buďme rádi, že muž, vykřikující „Alláhu abkar“ nakonec z kostela utekl. Páter J. Hammel ve Francii takové štěstí neměl. To, co se děje, samozřejmě není náhoda, ale dávno dobře promyšlená dlouhodobá akce.

 2. Vavřinec | 2.3.2018 z 21:59 |

  Křest´ané se nemají bát a podléhat strachu, ale v zdravé obavě v sobě s pomocí boha nalézt odvahu se chránit sami.

 3. František | 6.3.2018 z 19:40 |

  https://gloria.tv/video/dcbUMBdBv94B2vXTqGoJxrrjq

  … je dobře o tom vědět či je lepší strkat hlavu do písku, že se nás to netýká a že to nějak dopadne? Alespoň se víc modleme, aby Pán Bůh zasáhl a nezavírejme oči před realitou

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*