Zase ta stará, osvědčená finta? Pastorační kreativní jednota v různorodosti

Z některých vystoupení začíná být jasné, jakou taktiku zvolili stoupenci změn zosobněných kardinálem Kasperem.

Arcibiskup Brisbane (Austrálie) Mark Coleridge uvedl, že podle něj dojde k „přeformulování“ programu kardinála Kaspera. A to tak, že by „pastorační přístup“ k rozvedeným, kteří žijí v nových svazcích, měl být ponechán biskupům. Podle odhadu Mons. Coleridge by takový postoj pravděpodobně podpořila polovina synodních otců.

S návrhem v tomto směru už vystoupil antverpský biskup Johan Bonny, který řekl: „Důležité je, aby synoda dala prostor a zodovědnost místním biskupům, aby našli vhodná řešení pastoračních problémů, které se týkají jim svěřeného Božího lidu.“ Mons. Bonny dodal, že „biskupské konference mají důležitý úkol“, aby „pracovaly nad jednotou v různorodosti s trpělivostí a kreativitou“. Takové řešení podle všeho nyní prosazují zástupci německé církve.

Už dříve P. Thomas Rosica z Vatikánského tiskového střediska, který má v angličtině na starost brífinky z jednání, prohlásil: „Není nutné hledat univerzální řešení složitých problémů, zapotřebí je diskuse v malých skupinách – oblastních, kontinentálních a národních – aby se našla řešení pro různé oblasti, různé problémy, které nemusejí být nutně stejné na celém světě.“

 

Zdroj: pch24.pl

1 Komentář k "Zase ta stará, osvědčená finta? Pastorační kreativní jednota v různorodosti"

  1. Stanislav Tvarůžek | 11.10.2015 z 15:13 |

    S učením církve, které platí už od dob Kristových se nesmí diskutovat a uzavírat kompromisy. jinak už to nebude církev Kristova, ale církev podle potřeby lidí a jejich pohodlnosti.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*