Berlínský arcibiskup Koch očekává, že sodomie dostane po synodě více prostoru

Berlínský arcibiskup Heiner Koch je toho názoru, že v Církvi musí po synodě proběhnout hlubší diskuse ohledně homosexuality.

Mons. Koch doufá, že se tomuto tématu nyní dostane více prostoru než na samotné synodě a v její závěrečné zprávě, byť synoda přinejmenším ukázala „jak moc se liší pohled jednotlivých místních církví na tuto věc“.

V narážce na konzervativní postoj zejména některých afrických a východoevropských biskupů Mons. Koch uvedl: „Pokud jde o některé názory, tak my, němečtí zástupci, jsme jasně řekli, že tento pohled nesdílíme a nemůžeme se vzdát naší představy o lidské důstojnosti.“

Berlínský arcibiskup se domnívá, že kromě kulturních odlišností ztěžují dialog také politické tlaky: „V řadě totalitních zemí má dalekosáhlé následky už jen to, když se vyslovíte pro lidský přístup k homosexuálům.“

Mons. Koch vysvětlil, že němečtí zástupci na synodě dali jasně najevo, že postoj k homosexuálům je závažné církevní téma. To se např. týká homosexuálů, kteří žijí v trvalých svazcích. „Je to skutečnost, kterou bychom měli z mnoha ohledů hodnotit kladně,“ dodal arcibiskup.

 

Zdroj: katholisch.de

7 Komentářů k "Berlínský arcibiskup Koch očekává, že sodomie dostane po synodě více prostoru"

 1. „nemůžeme se vzdát naší představy o lidské důstojnosti.“
  Představím-li si praktiky sodomitů, které popisuje třeba svatý Alfons ve své morálce, nějak mi to k jakékoliv důstojnosti nepasuje…

 2. František | 5.11.2015 z 10:23 |

  Neurazíte sa, keď to okometujem jediným slovom?

  Prasa!

 3. David Hibsch | 5.11.2015 z 12:08 |

  Krásné a dojemné „nemůžeme se vzdát naší představy o lidské důstojnosti“. Zřejmě pro německé katolíky platí ono Lutherovo: „Statečně hřeš, ještě pevněji věř!“ Asi to bude příspěvek k oné velké ekumenické „smiřovačce“ v roce 2017. Konečně jsme se našli. Všichni spolu půjdem v průvodu s alegorickými vozy k velkému smíření národů. Ještě nám chybí nějaký pěkný symbol, svastika a rudá hvězda, to už tady bylo, takže co takhle duhový kříž . 🙂

 4. david | 5.11.2015 z 14:03 |

  Asi je v Německu pořád málo uprchlíků. Je zajímavé, že oni mají, na rozdíl od tamnějšího episkopátu, na sodomii jasný názor.
  Napadá mne – není nakonec ta uprchlická vlna Božím dopuštěním?

 5. Dr. Radomír Malý | 5.11.2015 z 16:29 |

  Davidovi: O tom nepochybujte, že to Božím dopuštěním skutečně je, dokonce bych hovořil o Božím trestu. A budu to formulovat tvrdě, jde také o trest pro naši Církev právě za výroky a postoje Kocha, Kaspera apod.

 6. Libor Rösner | 6.11.2015 z 9:12 |

  V řadě totalitních zemí má dalekosáhle následky …
  Ideální způsob, jak zamezit protiargumentům. Jak se vytáhne totalitarismus, xenofobie a další strašáci, má dotyčný hlasatel „pravd“ dopředu pár metrů náskok, jelikož oponent už má nálepku.
  Co dostane na/po příští prostor – transsexualita? A potom pedofilie, zoofilie? proč ne, zvířátka jsou taky tvory Boží…

 7. david | 7.11.2015 z 18:15 |

  Ano máte pravdu Libore. Pedofilie je na vzestupu, ona se sodomií souvisí a transsexualita je také přijímána. Vím o jednom takovém případu mezi katolíky, kdy dokonce kněží změnu podpořili!

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*