Audio: Synodou proti rodině (přednáška Michala Semína)

Přinášíme záznam přednášky Michala Semína „Modernistický útok na rodinu a manželství ‒ zhodnocení biskupské synody“, která se uskutečnila 3. listopadu v Praze v rámci setkání Lipového kříže.

Zvukový záznam si lze poslechnout v přehrávači přímo na našich stránkách nebo si jej stáhnout do svého počítače.

 

Stáhnout MP3 do počítače.

1 Komentář k "Audio: Synodou proti rodině (přednáška Michala Semína)"

 1. Poutník | 7.5.2016 z 13:12 |

  Umisťuji svůj příspěvek sem, protože snad tímto „skokem v čase“ dobře vynikne fakt, že jakkoli obhajovat (či dokonce oceňovat) uplynulé dvě synody o rodině, konané z impulsu a pod ochranou nynějšího papeže, je pro autentického katolíka zcela nemožné.

  Před několika dny osobní přítel Benedikta XVI., profesor Robert Spaemann, pronesl v rozhovoru s Anianem Christophem Wimmerem pro katolickou zpravodajskou agenturu CNA adresu papeže Františka velmi ostrá slova.

  Jeho výroky jasně demaskují aktivity Jorge Bergoglia jako něco pro Církev zcela zničujícího – jako cestu permanentního znejisťování ve víře, jako cestu chaosu a destrukce.

  Při hodnocení exhortace „Amoris laetitia“, která byla předmětem rozhovoru, řekl Spaemann např. toto: „Chaos byl povýšen na princip jedním škrtnutím pera. Jako papež by měl vědět, že svými kroky rozděluje církev a vede ji ke schizmatu. Toto schizma by se netýkalo periferie, ale zasáhlo by samotné srdce církve.“

  Celá exhortace je pro tohoto teologa jasným ústupem světu – Spaemann podává analýzu toho, že J. Bergoglio se pokouší zcela voluntaristicky překrucovat či rušit nejen tradiční nauku Církve, ale i třeba myšlenky vyslovované Janem Pavlem II., kterého sám svatořečil.

  Interview končí jasně vysloveným soudem: „Nyní tedy je každý jednotlivý kardinál, ale také každý biskup a kněz povolán, aby bránil v oblasti vlastní kompetence katolický svátostný řád a veřejně ho hlásal. Jestliže papež není ochoten provést nezbytné korektury, bude to záležitostí následujícího pontifikátu, aby oficiálně uvedl všechny věci na pravou míru.“

  Ti, kteří stále nevnímají vyostřenost situace v Církvi, by se měli konečně probudit – masky začínají odpadávat, pravda o tomto pontifikátu je vyslovována stále větším počtem členů Církve.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*