Mary Wagnerová je na svobodě, ale…

Kanadská pro-life aktivistka Mary Wagnerová, jež byla 12. prosince 2015 zatčena v torontském  Ženském centru Bloor West Village za to, že rozdávala ženám jdoucím na potrat bílé růže a letáčky s informacemi o pro-life centrech, si v pondělí 25. dubna vyslechla za tyto své „nehorázné zločiny“ rozsudek: šest měsíců vězení a tři roky zkušební lhůty. Jelikož se však do trestu započítaly čtyři měsíce ve vazbě, které od svého zatčení strávila v miltonské věznici (1 den se bere jako 1,5 dne), mohla být propuštěna, ježto si vlastně svůj trest již odseděla. Jednačtyřicetiletá Mary byla jinými slovy potrestána šesti měsíci za to, že hájila nenarozené životy. Slovy kanadské legislativy narušila právo na svobodné podnikání, které je garantováno zákonem.

V Kanadě je dovoleno zabíjet nenarozené dětí, ale není dovoleno přemlouvat ženy uvažující o potratu k tomu, aby od svého rozhodnutí upustily. Ženy mohou na základ svého svědomí nechat své ještě nenarozené děti roztrhat, ale někdo jiný proti této ohavnosti nesmí na základě svého svědomí ani protestovat. Škodí to totiž podnikatelskému subjektu v jeho podnikání. Tuto zrůdnou praxi poznala na vlastní kůži Mary Wagnerová již poněkolikáté. Když v srpnu uplynulého roku opustila po (dalších) sedmi měsících brány miltonské ženské věznice, byl jednou z podmínek při jejím tehdejším propuštění zákaz přibližovat k potratovým klinikám, který Mary porušila. To ji stálo další čtyři měsíce za mřížemi.

Při soudním přelíčení odmítla složit kauci, protože nehodlala podepsat podmínky kauce, které jí nařizovaly nevstupovat do potratových klinik, resp. nenarušovat právo na svobodné podnikání. V březnu byla uznána vinnou a o měsíc později se měla dozvědět rozsudek. Návrh státního zástupce zněl devět měsíců, nicméně verdikt soudce zněl v pondělí 25. dubna nakonec „mírněji“ a Mary dostala půlroční trest. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem však mohla ze soudní síně odejít domů.

Společnost jí dělala i třicítka jejích příznivců, kteří se v soudní síni usadili s bílými růžemi v rukou. Mezi nimi nechyběla ani Linda Gibbonsová, která si sama za hájení nenarozených dětí odseděla bezmála 10 let. Mary při soudním přelíčení odmítla obhájce a deklarovala, že bude po celou dobu na protest proti na hlavu postavenému procesu mlčet. Tři roky bude v podmínce, nicméně vzhledem k tomu, že její první kroky po propuštění vedly do kostela na mši sv., dá se předpokládat, že než kanadské javory poshazují listí, o Mary zase uslyšíme.

Libor Rösner

11 Komentářů k "Mary Wagnerová je na svobodě, ale…"

 1. František | 28.4.2016 z 19:07 |

  Pri pohľade na to, čo tá žena dokázala, ako verne nesie Kristov kríž, sa hanbím pri pomyslení na svoje bežné drobné ťažkosti, s ktorými sa vzhľadom na svoju vieru stretám.

  Blahoslavení prenasledovaní pre spravodlivosť, lebo ich je nebeské kráľovstvo!

 2. Miloš | 28.4.2016 z 22:27 |

  Neskutečné zákony. Ochrana života byla známa již před křesťanstvím ;Gautama Buddha řekl. Zachránit život je víc než postavit pagodu. Tímto nechci propagovat ne křesťanské náboženství, ale zdůraznit nezabíjet nenarozené a chránit živé. MILOŠ

 3. Teofil | 29.4.2016 z 5:43 |

  toto její konání je možno označit prolife

 4. Libor Rösner | 29.4.2016 z 9:06 |

  Byl to úžasný pocit držet vloni dopis, který mi poslala z vězení, když jsme jí jako farnost napsali povzbuzující dopis. Člověk nedostává poštu od takové osobnosti každý den…

 5. Myslím si, že tito světci nejnovější doby á la Mary Wagnerová a Linda Gibbonsová zadržují ruku Božích trestů za hříchy této společnosti a za odpad, který se šíří i v Katolické církvi. Mimochodem – dosud jsem neslyšel o nějaké reakci kanadské katolické hierarchie na perzekuci Mary Wagnerové. Pokud byla, opravte mne prosím.

 6. Libor Rösner | 29.4.2016 z 13:39 |

  Ad Radomír Malý – Vím o emeritním biskupu diecéze Hamilton Mateuszi Ustrzyckém, který speciálně pro ni sloužil v miltonském vězení mši sv.

 7. Pane doktore, vám přijde současný papež jako něco, co by nebylo Božím trestem? Těžko si lze totiž představit něco horšího, než nekatolika papežem.

 8. Ad JAV: Papežové jsou buď z Boží vůle, nebo z Božího dopuštění. Co z nich sedí na současného papeže, to si snad už doplníte sám.

 9. Pavel J | 10.5.2016 z 6:47 |

  Byl to úžasný pocit držet vloni dopis, který mi poslala z vězení, když jsme jí jako farnost napsali povzbuzující dopis. Člověk nedostává poštu od takové osobnosti každý den…

  …Opravdu nevím proč si nemáme závidět…

 10. František | 23.8.2016 z 8:55 |

  Nádherné!!! Pán Ježiš vraví: Blahoslavení ste, ak…..Blahoželám a teším sa zo svedectva kríža, viery a nádeje.!!!! Pripájam sa modlitbou pred nemocnicou.
  František.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*