Za kritiku genderové teorie hrozí kardinálu Cañizaresovi soud

Valencijský kardinál Antonio Cañizares prohlásil, že „gender je nejzákeřnější ideologií v historii lidstva“. Nejenže se kvůli tomu stal okamžitě terčem útoků liberálů a levičáků, ale hrozí mu i soud. Byl totiž obviněn z homofobie a šíření nenávisti.

„Rodina dnes čelí velkému ohrožení. Máme zákonodárství, které rodinu poškozuje, a máme co do činění i s aktivitami ze strany politických a společenských sil, na nichž se podílejí i četné proudy mající kořeny v homosexuálním lobby. Šíří se koncepce radikálního feminismu a potom i nejhorší ze všech – teorie gender,“ prohlásil bývalý prefekt Kongregace pro posvátné obřady při homilii pronesené při mši sloužené 13. května, tedy na výročí fatimského zjevení.

Na tato slova zareagovalo hned 55 prohomosexuálních organizací, mj. i skupina pomáhající migrantům, obviněním kardinála z homofobie. Podle nich totiž kardinál Cañizares „překročil hranice svobodu projevu a jeho slova mohou být brána jako jazyk nenávisti“.

V pondělí 13. června na něj organizace pomáhající migrantům podala žalobu za jeho slova proti generové teorii, která se údajně rovnají „zločinu nenávisti“, stejně jako jiná jeho slova z loňského října ohledně politiky migrace. Tehdy si položil řečnickou otázku (jako reakci na papežovu výzvu přijímat všechny), zda přichází jen pšenice a jak bude Evropa vypadat za pár let. Vyjádřil pak obavu, že řada z nich může být Trojskými koni.

Krom obvinění z šíření nenávisti mu předhazují, že zamýšlí svrhnout stávající legislativu a že se mu stýská po „časech, kdy imigranti, lesby, bisexuálové, transsexuálové a ženy byli podrobeni diktátu společnosti řízené katolickou církví“.

Obvinění opomnělo jednu skutečnost, a sice tu, že Cañizaresova diecéze pomohla jen vloni asi 40 000 migrantům. Kardinál apeloval na objektivní právníky, aby se s jeho homilií seznámili a ukázali, kteréže jeho části jsou protiprávní. Současně vyzval věřící Valencie, aby rozhodně vystoupili proti návrhu ústavy, který by nezletilým umožňoval změnit operativním zákrokem své pohlaví bez souhlasu rodičů, a to z veřejných prostředků. Shoda rodičů je přitom nutná, chce-li se nezletilý nechat potetovat.

Kardinála Antonia Cañizarese je možné kromě modlitby podpořit i prostřednictvím petice.

 

Zdroj: fronda.pl
Přeložil L. Rösner.

8 Komentářů k "Za kritiku genderové teorie hrozí kardinálu Cañizaresovi soud"

 1. Je dobré, že takový člověk bude ještě deset let kardinálem-volitelem. Tak dlouho snad tento pontifikát z říše hrůzy trvat nebude. Kdyby kardinála skutečně odsoudili, tak by teoreticky mohl využít své vatikánské občanství a vysmát se jim do obličeje? I když je otázka, jestli by ho „Trojský kůň“ nevydal…

 2. Miloš | 18.6.2016 z 22:26 |

  Komentář je zbytečný :nutno podpořit kardinála Cañizarese.

 3. Obávámse, že těchto případů bude přibývat, to není dneska už nic výjimečného.

 4. Martin Rejman | 20.6.2016 z 15:27 |

  Liberálové ničí západní demokracie už od Osvícenství…

 5. Mona | 4.7.2016 z 18:48 |

  dobrá správa: vďaka petícii CitizenGo s takmer 200.000 podpismi podanej na mestskú radu vo Valencii nebude pán kardinál za svoju obranu prirodzenej rodiny súdený!

 6. Anthracit | 5.7.2016 z 17:23 |

  To je špatně. Nechť pronásledují, poznají válku.

 7. Libor Rösner | 7.7.2016 z 9:03 |

  Ad Mona – Tak to je pěkné, zároveň ale smutné, že vůbec musí nějaká podobná aktivita povstat.

 8. Libor Rösner | 15.7.2016 z 10:02 |

  Kardinál Cañizares nás poprosil, aby sme všetkým Vám, ktorí podporili petíciu na jeho podporu, odovzdali jeho nasledovné osobné poďakovanie:

  „Vaša podpisy a vaša podpora pre mňa veľmi znamenajú a hlboko sa ma dotkli. Som Vám za to nesmierne vďačný. Viem, že ste petíciu CitizenGO podporili kvôli mne, ale tiež viem, že ste si vedomí toho, že tu nejde len o mňa, ale o náboženskú slobodu a právo kresťanov verejne prejavovať svoju vieru a naše presvedčenie. Je na čase vstať a nebáť sa. Coraggio a Avanti!“

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*