Je vaše rodina milá? Jsou vaše děti vychované? Tak jste asi pravicoví extrémisté!

Německý lékárenský časopis Baby&Family varoval čtenáře před rodinami, které jsou „nenápadné“ a „milé“, jelikož uvedené skutečností nasvědčují tomu, že se jedná o nebezpečné pravičáky. Článek nazvaný „Nebezpečí zprava“ uvozuje ilustrace, na které je vyobrazena plavovlasá matka s dcerou.

„Pravicový extremismus – slova vyvolávající strach. Vybaví se vám muži s vyholenými hlavami, hořící uprchlické ubytovny nebo zločiny NSU [Nationalsozialistischer Untergrund – bývalá neonacistická teroristická skupina]. Málokdy jsou však spojována s ženami, rodinami nebo dětmi, a to je nebezpečné,“ píše se v textu.

Úkolem článku je právě varovat před „pravicovými rodiči“ a jejich dětmi. Mezi rozpoznávací rysy takovýchto zavrženíhodných lidí patří, že jsou „nenápadní, blonďatí, milí, starostliví“.

Michaela Köttigová, socioložka a „odbornice“ na pravicový extremismus z Frankfurtské univerzity aplikovaných věd, popisuje pravicové rodiny jako „na první pohled milé a starostlivé“.

Ale i když vznikne nějaké podezření, tak řada takovýchto rodičů už má mnohdy natolik dobré vztahy s ostatními rodiči, že navzdory svým pravicově extremistickým prohlášením „už nejsou vylučováni [z kolektivu] a setkávají se v nejhorším případě i se zastáním“, doplňuje kolegyni sociální pracovnice Eva Prausnerová.

„Děti pravicových rodičů se nemusejí nutně lišit od dětí jiných rodičů. Lze je občas rozpoznat po delší době, například podle toho, že jsou velmi klidné nebo velmi poslušné,“ vysvětluje Heike Radvanová, vedoucí „Odboru genderu a pravicového extremismu“ z Nadace Amadeua Antonia.

Podle již citované sociální pracovnice Prausnerové jsou „pravicové děti“ většinou od malička vedeny k tomu, aby skrývaly tajemství své rodiny. Jistým vodítkem k jejich odhalení může být oblečení, protože na něm obvykle nemívají žádné americké symboly. Dívky se mohou vyznačovat „pečlivě zapletenými copy a dlouhými sukněmi“.

Pokud se pravicoví rodiče snaží navázat kontakt s demokraticky spořádanými rodiči, socioložka Köttigová radí: „I když to není lehké, člověk by měl ihned stanovit hranice a neposlouchat to, co poslouchat nechce.“ A Radvanová z Nadace Amadeua Antonia dodává: „Pochopení nemá v takových případech místo.“

Dodejme, že Nadaci Amadeua Antonia založila v roce 1998 bývalá agentka Stasi Anetta Kahanová, která nyní usiluje o bezbřehou imigrační politiku Evropské unie. Svého času prohlásila: „Je velmi důležité, abyste změnili vzdělávací systém a sebepojetí států. Už nejsou jenom bílé nebo jenom švédské nebo jenom portugalské nebo jenom německé. Jsou to multikulturní místa na světě.“

MRČ

 

Zdroj: epochtimes.de, breitbart.com

6 Komentářů k "Je vaše rodina milá? Jsou vaše děti vychované? Tak jste asi pravicoví extrémisté!"

 1. Libor Rösner | 10.10.2016 z 7:35 |

  Raději na sebe neupozorňovat a ztropit sem tam nějaký skandál.

 2. Felix | 10.10.2016 z 8:47 |

  Pokud má paměť sahá, vždy mi naši říkali: „…, nikde nic nemluv.“ Už v 56-tém, když taťka poslouchal škrčící radio o tom, co se děje v Maďarsku: „Prosím tě, nikde nic nemuv.“ A ještě před tím, když se jednalo o nějaké krupóny, stejně jsem tomu nerozuměl, „prosím tě, nikde nic nemluv.“ Ano, dnešní haj.li jsou horší, než tehdejší. Ale s pomocí Páně skončí taky hůř, než tamti. Tamti si mysleli, že to mají napořád. A v podstatě měli. Havel jim to zařídil. Těmto to už nikdo – s touže pomocí Páně – nezařídí. Takže: nikde nic neříkejte, jenom si dobře všímejte. V církvi i ve společnosti.

 3. Dobrý den,
  TeDeum sleduji, odebírám tištěnou verzi a velice oceňuji kvalitu tohoto tolik potřebného periodika. O článku „Je Vaše rodina milá? …“ mám však pochybnosti. Zvykl jsem si často některé zprávy ověřovat a dohledávat zdroje. Nejsem žádný počítačový ani internetový mág, ale ani jedno z uvedených jmen „odborníků“ jsem na serveru baby&family nenašel. Ani obecné „gůglení“ těchto jmen nebylo příliš úspěšné. Některá klíčová slova (převedená do němčiny) jsem na tom serveru taky nenašel. Je-li zdrojem pro článek toto, (http://ac24.cz/zpravy-ze-sveta/8838-varovani-nemecky-casopis-nebezpecne-blondate-rodiny), pak se mezi článkem uvedeným v Te Deu a na ac24.cz objevují značné rozpory (Michaela Köttigová nebo Michael Köttig?).
  Nepodrobil jsem podrobnějšímu zkoumání stránky ac24.cz, ale poznal jsem zatím například server worldnewsdailyreport.com, který záměrně šíří světem naprosté nesmysly. Někdy tyhle nesmysly přejmou poměrně renomované agentury a pak se blamují, protože se podílí na šíření naprosto nehorázných hoaxů.
  Můžete prosím prověřit uvedený článek na TeDeu a uvést jeho zdroje?
  Děkuji,
  PK

 4. Hned v prvním odstavci máte přeci odkaz na kopii původního německého textu v časopise Baby&Family. Můžete si ji stáhnout (tlačítko v pravém horním rohu).

  Nevím, co píšou na AC24, ale v německém textu se o Michaele Köttigové hovoří jako o „soziologin“, tj. „socioložce“. Učinil jsem z ní tedy, i když si to pravděpodobně vůbec nezaslouží, ženu.

  Naše články se snažíme důkladně prověřovat. Navíc jsem to zpracovával já, a tak se cítím panující nedůvěrou dotčen.

  Martin R. Čejka

 5. Michal Semín | 13.10.2016 z 9:14 |

  Internet je profesorky Michaely Köttigové – bohužel – plný, nevím, do čeho jste, Petře, zíral.

 6. Dobrý den,
  máte pravdu. Omlouvám se. V prvním pokusu mi nefungoval uvedený odkaz a tolik času jsem pátrání po zdrojích jinými způsoby zase nevěnoval. Po delším pátrání jsem tuto socioložku našel zmíněnou ve společnosti financované norskými fondy. Takže zřejmě dostatečně vysvětlující. Mrzí mě, že jsem se Vás osobně dotkl, své pochyby beru zpět. Článek na mě působil tak moc nepravděpodobně a nechtělo se mi věřit, že je něco takového možné. Ale zjevně ano. Děkuji Vám za Vaši práci. PK

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*