Fatima zprzněna „šoubyzem“ a „novou evangelizací“. Obětí budou děti (+ video)

Známá společnost Pixar (součást Walt Disney Company), která se věnuje počítačové animaci a proslula animovanými filmy pro děti, chystá na příští rok film o Fatimě.

Producent filmu Rui Pedro Oliveira uvedl, že film vypráví příběh o zjevení ve Fatimě „moderním způsobem“. Bohužel, už z první ukázky je zřejmé, co je oním „moderním způsobem“ míněno: nevkus a rouhání.

Anděl míru, který se zjevil dětem ve Fatimě, je zde zobrazen ve strachovském duchu jako popletený přitroublík. Je smutné, že katolický producent není schopen vnímat rozdíl mezi bytostí, která nás svou mocí, svatostí a moudrostí tisíceronásobně převyšuje, a Mickey Mousem.

I když snad byli tvůrci vedeni dobrými úmysly, nikterak to neomlouvá hanebnost a šerednost jejich díla.

Z předscény hry Těžká Barbora pochází slavný výrok Jana Wericha „To je blbý, to se bude líbit“, jímž se patrně řídí většina filmařů, katolické nevyjímaje. Je-li jejich snahou tzv. „nová evangelizace“, tak by už bylo na čase přiznat si nesmlouvavou skutečnost, že výsledky jsou více než žalostné. Nebo snad znáte někoho, kdo se na základě pubertálních „cha cha cha chi chi chi“ filmů Jiřího Stracha hlouběji zamyslel nad skutečností, která ho přesahuje, či se dokonce obrátil?

Postmoderní katolíci podle všeho nejen nechápou katolickou víru, ale stejně jako členové ostatních denominací postmoderny (či snad již postpostmoderny) nerozumějí dokonce ani člověku. A jelikož jsou děti lidmi, nechápou také děti. Kdyby je trochu znali, věděli by, že si každý kluk raději vybere drsného tyranosaura rexe, který bude mít co největší zuby, aby mohl trhat svoje oběti, než nějakého plyšového moulu.

MRČ

Mimochodem, stojí za to srovnat obraz zjevení anděla míru v chystaném snímku se stejným výjevem ve filmu Den, kdy tančilo slunce z roku 1993.

14 Komentářů k "Fatima zprzněna „šoubyzem“ a „novou evangelizací“. Obětí budou děti (+ video)"

 1. Libor Rösner | 15.11.2016 z 13:58 |

  Raději ani nechci vidět, jak ztvární Pannu Marii, beztak jako nějakou hippisačku. A z rotujícího slunce udělají totální šaškárnu. Který církevní hodnostář bude mediálním propagátorem této hrůzy?

 2. david | 15.11.2016 z 17:05 |

  Já bych věděl…

 3. Libor Rösner | 15.11.2016 z 17:25 |

  Ad David: Já taky – „na šachtu s nima“, jak zpívá Nohavica.

 4. film toci katolik a ma oslovit deti… prijde mi, ze uz se zbytecne vlanujete do otevrenych dveri

 5. Miloš | 15.11.2016 z 23:40 |

  Tvůrci to možná mysleli dobře, ale výsledek je výsměch.

 6. Ad elia: Pokud slovem „oslovit“ míníte „přitáhnout pozornost“, tak máte možná pravdu. Nicméně nic tak „neoslovuje“ děti jako vulgarismy. Nevím proč, ale je to zajímavé. Možná o tom existuje i nějaké psychologické pojednání.

  Ovšem, je-li „oslovením“ míněno „vysvětlit“, pak jim asi těžko vysvětlí vznešenost a svatost andělů film, kde anděl jenom dubluje kačera Donalda. (S tím Mickey Mousem to nebylo přesné, jelikož Mickey Mous není idiot.)

  Martin R. Čejka

 7. Věra | 16.11.2016 z 12:52 |

  Co se stalo téměř před sto lety, byla Pravda, co se děje teď, je vlastně taky Pravda, popsaná v Knize Zjevení na konci Bible. Tomu skoro nikdo nerozumí, co tam je popsáno, proto ani ekuména na to nesáhla a ti, kteří umí přečíst to, co je tam napsáno, jsou pouze svatí. Svatost znamená život jak v těle, tak v Duši. Dřív se rodily děti s andělíčky strážníčky, kteří s nimi vyrůstali a pokud se děti bály, obracely se ke svému andělíčkovi strážníčkovi. Když se dnes dítě bojí, ke komu se obrátí o pomoc, to je záhada. Otec s matkou je zavede do kina řka – HELE, MRKEJ, TO JE ANDĚL.

 8. Karel | 16.11.2016 z 16:58 |

  Děti jsou připraveny. Ptal jsem se nedávno vnuka, co brali v náboženství. Prý něco o elektrice!!! Jo, a když odcházejí z hodiny náboženství (římsko-katolického)tak zdraví Šalom!!

 9. jaroslav | 17.11.2016 z 16:22 |

  Pane Karle, už dlouho jsem se tak nezasmál, málem jsem ten záchvat smíchu nepřežil. Budu se těšit na další Vaše příspěvky. Díky.

 10. Věra | 16.11.2016 z 12:52 |
  Dřív se rodily děti s andělíčky strážníčky, kteří s nimi vyrůstali a pokud se děti bály, obracely se ke svému andělíčkovi strážníčkovi…………….

  A navzdory tomu 30 (ale někdy i 50)% dětí umíralo!

 11. Ad Josef: Existence strážných andělů nevylučuje smrt. Pravděpodobně žijete v nějakém bludu nebo jste nevzdělaný.

  Martin R. Čejka

 12. Děti umíraly hmotně, ale ne duchovně!

 13. Svoboda Jaroslav | 10.2.2017 z 11:34 |

  Technici a lékaři s nimiž jsem 36 roků spolupracoval myslí realisticky oproti umělcům. Poslední očividná znamení jichž přibývá ti chápou reálně a víra je stvrzuje. Příklady uznaná zjevení, eucharistické zázraky, jejichž důsledky můžeme zkoumat, ale nevysvětlíme. Navíc poslední dobou počet přibývá i vědecké zkoumání se zdokonaluje. Umělci chtějí pobavit a čím naivnější má sledovanost. Vzdělaní chtějí se dovědět realitu. Nikde se neukazují svatí, jež zůstávají jako němí svědci zachovaní neporušení po smrti. Jako technik mě tyto reálné a nevysvětlitelné skutečnosti utvrzují ve víře, jež křesťanství hlásá. Příklad sv. Bernadeta, pater Pio, sv. Šarbel Machlúf a desítky ověřitelných skutečností, jež stále jak zjišťuji přibývají. Media motivací jsou zaměřena na zamlžování.

 14. Svoboda Jaroslav | 10.2.2017 z 11:59 |

  Doplňuji poznámku o reálné existenci andělů nám hodně upřesnil zkušenosti P. Pio, /dostupné inf. i z internetu a j./ , postavili mu nový moderní chrám, papež František jej ve skleněné rakvi spolu i P. Mandičem loni veřejnosti představil.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*