Vatikán zve misantropického hochštaplera na slet sociálních inženýrů a zelených šarlatánů

Vatikán pozval předního otce moderního hnutí populační kontroly, aby přednesl svůj příspěvek na chystané vatikánské konferenci.

Dr. Paul Ehrlich, autor bestseleru The Population Bomb [„Populační bomba“] z roku 1968, by měl ve Vatikánu promluvit ve dnech 27. února až 1. března na konferenci, která bude pojednávat o tom, „jak zachránit svět přírody“. Tento stanfordský biolog po celou svoji kariéru prosazuje pohlavně selektivní potraty a masovou nucenou sterilizaci jako oprávněné prostředky k omezení růstu populace.

Konference nazvaná „Biologické vyhynutí“ se bude zabývat tím, co vatikánští organizátoři nazývají neudržitelnou „nerovnováhou“ mezi světovou populací a světovou schopností produkce. Akci společně podporují Papežská akademie věd a Papežská akademie společenských věd.

Organizátoři vatikánské konference předpovídají, že pokud nebudou přijaty radikální kroky k odvrácení údajně člověkem způsobené „globální změny klimatu“, pak bude do konce tohoto století zničeno až čtyřicet procent „veškeré biodiverzity na Zemi“, včetně „většiny“ rostlinných druhů.

„Není žádná možnost na zlepšení naší situace bez všeobecného přijetí sociální spravedlnosti, a to jak, pokud jde o otázku mravnosti, tak i otázku přežití,“ tvrdí brožurka vydaná Vatikánem u příležitosti dané události.

Pozváním Ehrlicha na konferenci nabývá „sociální spravedlnost“, jak ji chápou zmíněné papežské akademie, zlověstných rysů.

Ehrlich v knize The Population Bomb předvídal „naprosté selhání ve schopnosti planety udržovat lidstvo“, které mělo vést k hladomoru stovek milionů. Jeho předpovědi se ukázaly jako mylné a jeho teorie byly později vyvráceny. Dotyčný biolog v roce 1968 předpověděl, že do roku 1990 vymře polovina Američanů. Indie a Čína zcela vymřou. A do roku 2000 přestane existovat také Anglie. Ehrlich ve své knize zmiňuje pohlavně selektivní potraty jako možný účinný nástroj k redukci populace, a tím zachování zdrojů na Zemi, což zastává dodnes.

rozhovoru z roku 2011 s Marou Hvistendahlovou Ehrlich obhajoval pohlavně selektivní potraty a infanticidu [zabíjení novorozenců], přičemž tvrdil, že „byl by to dobrý nápad nechat lidi, ať si sami zvolí, aby mohli mít méně dětí a mohli mít, co chtějí“. A dodal, že pohlavně selektivní potraty a dokonce i infanticida by byly pro ženy lepším osudem než to, co je čeká v přelidněném světě.

„Můžete být potracena jako zárodek, můžete být zabita při narození, nebo můžete být prodána do otroctví a zemřít někde ve slumu,“ dodal. „Bylo by zajímavé vědět, kolik žen [z těch, co nebudou potraceny nebo zabity jako nemluvně] se vám podaří uchránit před hrozným osudem.“

Ve stejném rozhovoru Ehrlich rovněž obhajuje masovou nucenou sterilizaci (tuto myšlenku můžeme najít v knize z roku 1977 Ecoscience: Population, Resources, Environment [„Ekověda: populace, zdroje a životní prostředí“], jejž je spoluautorem) a prohlašuje, že masová sterilizace spolu s pohlavní selekcí může částečně přispět ke kontrole populace.

Rozhodnutí Vatikánu pozvat Ehrlicha jako vhodného řečníka na konferenci kritizuje předseda Institutu pro výzkum populace Steven Mosher.

„Ehrlichovy názory na míru biologické vyhynutí jsou stejně přehnané, jako jeho neúspěšné předpovědi o populační explozi lidstva. Proč by měl Vatikán dávat prostor takovému světskému prorokovi zkázy, je pro mě záhadou,“ sdělil LifeSiteNews.

„Je zde spousta důvěryhodných katolických vědců, na jejichž názory, založené na faktech, by měla jejich Církev upozornit. Co bude příště? Pozvánka pro Raúla Castra, aby pohovořil o lidských právech?“ dodal Mosher.

Pete Baklinski

 

Převzato z LifeSiteNews.com. Zkráceno
Přeložil ACS.

13 Komentářů k "Vatikán zve misantropického hochštaplera na slet sociálních inženýrů a zelených šarlatánů"

 1. david | 13.1.2017 z 17:23 |

  Po 13. březnu 2013 se už nedivím ničemu…

 2. Tomáš | 13.1.2017 z 18:51 |

  Kdy už jim přestanou lidé baštit ten „přelidněný svět“? A jestli přelidněný, tak přesně o tyhle samozvance.

 3. Roman | 14.1.2017 z 10:18 |

  Chci se zeptat: co je to za obraz(-fotografii?)? Mohli byste prosím uvádět informace o obrazech, kterými ilustrujete články? Díky!

 4. Ad Roman: Jedná se o záběr z filmu Faust z roku 1926, režie Murnau. Zveřejňování informací k ilustracím (asi ne ke všem) považuji za dobrý nápad. Snad na to nebudu zapomínat.

  Martin R. Čejka

 5. Karel | 14.1.2017 z 14:06 |

  Je dobře, že si Bůh při stvoření světa nevzal tohoto odborníka jako poradce. Ovšem v osvíceném roce 2017 se dočkal.

 6. Renda | 14.1.2017 z 14:18 |

  Od 27.3 do 1.3.?

 7. Je opravdu komické, že všichni tito přelidnění šílenci neulehčí matičce zemi o svou vlastní existenci. Vždy jsou to ti druzí, kdo musí zaplatit životem.

 8. Ad Renda: Díky moc! Opraveno.

 9. anežka | 14.1.2017 z 14:45 |

  Nemáte v článku překlep? Ve druhé větě uvádíte“ by měl ve Vatikánu promluvit ve dnech 27. března až 1. března“, spíše asi dubna…

 10. Ad anežka: Opraveno. Viz výše Renda.

 11. Pavel Pelák | 15.1.2017 z 11:10 |

  Prostě se buduje Nový světový řád…

 12. Tomáš | 15.1.2017 z 23:12 |

  ad Pavel Pelák: To už hodně dlouho. Tohle je jen nepatrná špička pomyslného ledovce…

 13. Zdá se mi, že některé křesťany posedla ďábelská pýcha, přesvědčení, že oni jsou schopni přetvářet svět. Nikoliv tedy Boží záměr a vůle, ale člověk mění podle svých představ svět, lépe řečeno někteří lidé mají moc měnit zákony a záměry Boží.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*