Čejka: Povedená antievangelizační „pecka“ (+ video)

Nemálo těch, kteří si podle všeho přisuzují profétické charisma, prorokovalo, že s papežem Františkem přijde tsunami obrácení a dveře od kostelů se netrhnou. Fakta hovoří jasně, nic takového se neděje. A není divu, koho ještě může ve dvacátém prvním století lákat nudný a omšelý duch hippies?

Z vlastní zkušenosti vím, že při rozhovorech s nevěřícími, kteří projevují zájem o dialog, je třeba nejprve sáhodlouze bořit jejich falešné představy ohledně katolického náboženství. Tak tomu bylo sice vždycky, ale nyní nejsou jejich pokřivené názory dílem antiklerikální propagandy, nýbrž mnohdy výsledkem působení duchovenstva.

Přiložené video je výtečnou ukázkou pokoncilní antievangelizace, která podle všeho nejenže nechápe „co Bůh“, ale také, byť se jím ohání nalevo i napravo, „co člověk“. Představme si dospělého hledajícího muže, kterak při svých průzkumných výpravách za vyššími věcmi narazí na píseň složenou na počest papeže Františka u příležitosti jeho chystané návštěvy Irska v roce 2018 (sic!). Troufám si tvrdit, že pokud se mu nedostane zvláštní Boží milosti nebo netrpí-li vskutku výjimečnou duševní poruchou, obrátí se mu (přinejmenším obrazně) žaludek a jen stěží bude ochoten setkat se opět s něčím, co je označováno za katolické. Nedivil bych se, kdyby po tomto otřesném zážitku vyrazil na drsný metalový koncert proložený řádkou piv, aby si spravil náladu a vkus.

Závěr si dovolím katolické čtenáře poprosit, aby uvedený hudební výtvor pro dobro Církve nešířili mezi nevěřícími, a hledajícím nevěřícím čtenářům vyjadřuji svůj soucit, jelikož si dokážu představit, kolik překážek musejí překonávat na cestě domů. Ale nenechte se odradit.

Martin R. Čejka

Překlad textu písně „Papež František“

Ó jaká to láska,
tak nádherná láska,
kterou nás Bůh zahrnul.

Dal nám svého Syna,
svého jediného Syna,
abychom mohli žít a být svobodní.

Ale svět ztratil svůj směr,
nějak jsme sešli z cesty
a obrátili se zády k onomu velkému daru shůry.

Ale Pán na nás nezanevřel,
dodržel slib, který nám dal,
a seslal nám poklad, aby nás přivedl bezpečně domů.

Papež František svatý
in persona Christi,
Papež František vyvolený
vede nás zpět k milovanému Synu.

To je náš čas zazářit na Boží zemi,
přijď, papeži Františku,
a veď nás k znovuzrození.

Byl jsi vyvolen Bohem na nebesích
za vůdce pro naši dobu,
ó přijď a uč nás, jak nechat zazářit Boží slávu.

Papež František svatý
in persona Christi,
Papež František vyvolený
vede nás zpět k milovanému Synu.

Byl jsi vyvolen Bohem na nebesích
za vůdce pro naši dobu,
ó přijď a uč nás, jak nechat zazářit Boží slávu.

Papež František svatý
in persona Christi,
Papež František vyvolený
vede nás zpět k milovanému Synu.

35 Komentářů k "Čejka: Povedená antievangelizační „pecka“ (+ video)"

 1. Toto je ukázka, kam až může člověk ve své pokleslé servilnosti dojít.

 2. david | 21.1.2017 z 15:33 |

  Nebudete mi věřit, nač jsem si při tom vzpomněl:
  https://m.youtube.com/results?q=zp%C3%A1tky%20ni%20krok&sm=12

 3. Lucie Cekotová | 21.1.2017 z 15:38 |

  Je to jak z nějakého apokalyptického románu o příchodu Antikrista. Děsivé.

 4. Vzorová ukázka nejen nechutné servilnosti, ale i modlářství, které je ne nepodobné
  oslavám Lenina a VŘSR, kdo dovolil, aby tímto nechutným počinem oslavné ódy na Františka
  byla znevážena normálně myslící a zdravě uvažující obec katolíků

 5. Tomáš | 21.1.2017 z 17:08 |

  ad david: Nebudete tomu věřit, ale budu tomu věřit…

 6. Nejkrásnější část je ta část o Vůdci (Leader of our Time). Führer! Ten text i video jsou tak praštěné, že jsem se smál celou dobu. Na druhou stranu si řekněme na rovinu, několik z nás si myslí, že současné pontifikáty jsou katastrofa, ale pokud mluvím s lidmi, kteří chodí na NOM, tak jsou stále přesvědčení, že nás nic lepšího nemohlo potkat než současný papež. Určitě by se jim píseň líbila, navíc odpovídá stejnému duchu kultu osobnosti jako u JP2 – už za živa svato-řečených papežů. Papa Francis Holy….

 7. Ad M.R.: Já bych slovo „vůdce“ kvůli nějakému čalouníkovi ze slovníku nevyškrtával. Nikterak mě ten pojem neděsí. On se také docela špatně hledá jiný český ekvivalent.

  Já znám kupodivu řadu lidí, kteří chodí na NOM, a považují současný pontifikát za katastrofu. Je pravda, že často to jsou lidé, kteří se angažují pro rodinu či pro život.

  Martin R. Čejka

 8. Jaroslav | 21.1.2017 z 18:10 |

  Díky za tuhle „perlu“, člověk ani nemusí patřit mezi dříve narozené aby mu to něco nepřipomínalo…

  https://www.youtube.com/watch?v=iQryxuASjp0

 9. papalatrie ještě k tomu nevkusná, co ta paní za svůj „výkon“ asi dostala…..

 10. František | 21.1.2017 z 21:52 |

  Už som sa dobre dlho tak s chuti nezasmial. No povedzte, nie je úžasné, že nám dal Pán Boh tú možnosť a schopnosť dobre sa zasmiať na hlúposťou?

 11. Nebude to nahodou nejaka rozvedena a sezdana, ktere konecne jeden svaty papez povolil pohupovat se na sedes? Tri prevleky a jedenkrat polonaha pred oltarem. Skvele zatisi presne ladici k prevleku. A na zaver papa Francis holy v modrem a papa Francis holy v cervenem a zase papa Francis holy v modrem. Ruce nahoru a HURAAA.

 12. Peter P | 22.1.2017 z 0:20 |

  Už sme zažili aj horšie. Napr. mládežnické omše na slovensku, začínajúce týmto: „Privítajme pána v tomto chrame“ a pokračujúce nejak v zmysle, že to čo práve všetci počujú je „pieseň spasených“.
  🙂

  Ale všimli ste si, že tam horia naozajstné sviečky? Lebo na Slovensku v kostoloch (Bratislava, Trnava, Poprad, Lipt. Mikuláš, Zilina) horia akurát plastové imitácie naplnené olejom. Buď je to v tom kostole štandart, alebo sa produkcia plesla po vrecku.

 13. Nádhera, uronil jsem slzu. Proč mi lidé nadávají když Františka tituluji jakožto Generálního tajemníka strany? Co se Vám na tom songu nelíbí, revizionisti, vždyť o tom co je krásné rozhodujeme my, strana. 😀

 14. Když čtu text té písně (video si ani pouštět nebudu, už z toho textu je mi špatně), tak bych měl návrh, aby papež František byl prohlášen spasitelem světa a božím synem (úmyslně píši malá písmena) místo Ježíše Krista. Text písně toto přímo sugeruje.

 15. Veronika | 22.1.2017 z 11:28 |

  V první třídě jsme museli povinně recitovat báseň „Pro koho Lenin žil?“ Pamětníci si jistě také vzpomenou. Že by podobnost čistě náhodná?
  Ad Dr.R.Malý: k tomu svatořečení mě napadla podobná souvislost: Bible v 2. Tesalonickým 2,3.4 varuje: “Žádným způsobem se nedejte od nikoho oklamat, protože nenastane (druhý příchod Ježíše – pozn. redakce), dokud nedojde ke vzpouře proti Bohu a neobjeví se člověk nepravosti, Syn zatracení. Ten se postaví na odpor a povýší se nade všecko, co má jméno Boží nebo čemu se vzdává božská pocta. Dokonce usedne v chrámu Božím a bude se vydávat za Boha.”
  Ale to se týká samotného Antikrista a ten má (zřejmě) teprve přijít…resp. teprve veřejně vystoupit. Pán Bůh s námi a zlé pryč!

 16. Veronika | 22.1.2017 z 11:39 |

  V Bibli však máme pokyny pro všechny situace. Např.: Napřimte se a zvedněte hlavy…vaše vysvobození je blízko.
  Nemáme podléhat malomyslnosti a skleslosti. Ježíš přijde. Máme to v modlitbě Otče náš („přijď království Tvé“), v Credu („a znovu přijde ve slávě soudit živé i mrtvé a Jeho království bude bez konce“). Máme zmínku o Panně sluncem oděné.
  Máme mocné zbraně, protože vítězíme Boží mocí. Máme svátosti, modlitbu růžence, posvěcené (a ještě lépe exorcizované) předměty. Modleme se růženec, i za obrácení té „Barbíny“, která papeže tak adoruje. Adorovat však můžeme pouze Krista. Ani těm nejsvětějším lidem nepatří sláva, která patří pouze a jen Bohu. Dejme Boha na 1.místo a vše ostatní nám bude přidáno. Amen!

 17. david | 22.1.2017 z 13:08 |

  Podporuji návrh Dr. Malého. Pošleme to do Vatikánu rovnou, nebo je nutné zachovat „dienstreglama“, tj. nejprve na arcibiskupství?

 18. Myslím, že problém je daleko hlubší a dlouhodobější, než aby se to dalo „házet na hrb“ papeži Františkovi. Předpokládám, že on tu píseň nesložil.

  Martin R. Čejka

 19. přátelé, nakonec jsem pochopil, že video a píseň je satirickou parodií na oslavné chvalozpěvy některých našich pastýřů, které zaznívají v homiliích, aby se vzpamatovali a porozuměli, že hovoří k ovečkám, které nejsou ještě zcela vygumované a které pro poslušnost Slovu chtějí jednou žít s Pánem v nebi…A protože jejich papalaetrie se ovečkám jeví jako neuvěřitelná, tak proto tedy to nastavení zrcadla a střih na jejich slepotu a zmatení

 20. Lidi, my, co jsme to objevili hned (objevili to lidi z okolí One Peter Five), ještě pamatujeme, kolik tam bylo dislajků (tak 90 ku 10 pozitivním) a negativních komentářů. Tak to radši zakázali 🙂

 21. Jaroslav | 22.1.2017 z 17:00 |

  „Závěr si dovolím katolické čtenáře poprosit, aby uvedený hudební výtvor pro dobro Církve nešířili mezi nevěřícími“

  Jsem sice ateista, ale nejsem zlomyslný, takže to šířit nebudu ani já.

 22. Na Dnech mladeze 2013 v Riu se pul dne snad zpivalo papa Francesko, papa Francesko…A nedali tomu stop.

 23. romanus | 22.1.2017 z 19:07 |

  tady něco ze stejného soudku
  https://www.youtube.com/watch?v=tgrGtk5atEQ

 24. Tomáš | 22.1.2017 z 22:07 |

  Jestlipak si někdo všiml na úvodní fotce toho nového uctívání „živých svatých“, a to nikoli vkleče se zbožnou pokorou a úctou, ale se zcela sebejistým nadhledem vestoje nad obrazem, aby právě ta sebejistota dobře vynikla…? 😉

 25. Hranicar | 23.1.2017 z 0:38 |

  Je hezka a ma pekny hlas.

 26. matěj | 23.1.2017 z 2:07 |

  Tady došlo k nějaké kolektivní ztrátě soudnosti?

  Ta osoba jménem Emily Clarke má na YouTube dvě (jiná) videa, jedno s necelými 1400 přístupy, druhé s necelými 170 přístupy. Toto video zveřejnil člověk, co má na YouTube celkem dvě videa, kdy druhé má 20 přístupů, na službě Vimeo toho má víc, vesměs videa ze svateb, sledovanost bezvýznamná.

  Jinými slovy jde na první i na druhý pohled o domácí video nějaké náhodné paní, co to zřejmě nemá v hlavě úplně v pořádku, no a kýčař svatební kameraman ji v tom podpořil. Takových nesmyslů jsou v dnešní době zveřejňovány mraky, prostě proto, že to snadno jde. K čemu je dobré takový zjevný brak šířit a sáhodlouze diskutovat (kdyby se toto nerozkřiklo mezi tradičními katolíky, nikdo by si toho nevšiml)? Půjde příště Te Deum pro inspiraci rovnou do psychiatrické léčebny?

 27. Ad matěj: Pokud si přečtete předmluvu k videu, tak mi v podstatě o nějakou paní Emily ani nešlo. Zneužil jsem ji jako ztělesnění.

  O jejím duševním rozpoložení nic nevím, ale předpokládám, že přiložený snímek s limerickým biskupem Brendanem Leahym, na kterém se chlubí poděkováním z Vatikánu za hezké CD, nepochází z ústavu. (Vatikánské poděkování je pravděpodobně jen zdvořilostní a CD skončilo patrně někde ve skříni.)

  null

 28. matěj | 23.1.2017 z 11:58 |

  Hmm, tak to jsem opravdu nepochopil a stále jaksi nechápu, čeho zařečstojícího by mohla být ta nebohá osoba ztělesněním, snad kromě skupiny vyšinutých nábožných osob, jejíž existence (a dost možná i velikost) je zcela nezávislá na nějakém koncilu.

  (Jasně, i na fotku jsem narazil. Nemyslím, že by byla jiná než zdvořilostní, jako to poděkování z Vatikánu. Jistě se biskupové fotí i s mnoha normálními lidmi, ale přesto tipuju, že bude pozitivní korelace mezi švihlostí a přítomností na fotce s biskupem [neb normální člověk hierarchy s takovými věcmi tolik neotravuje] a i že tato paní k ní přispívá svým dílečkem.
  A jistě, asi to není z ústavu, to byl jen nápad, kde také by šlo čerpat subjekty pro další hento „ztělesňování“.)

 29. Pokud přišlo z Vatikánu poděkování, pak …souhlas tímto podivným počinem a oslavou Františka. Měli bychom asi zvážnět a čekat,co bude. Nedivil bych se příliš, kdyby po vzoru předchůdců diktátorů a vůdců už nebyla tolerována jakákoliv výhrada proti herezím a poslušnost byla vynucována novou přísahou k „Vůdci“, aby v budoucnu už žádná dubia neohrozila klidné spaní diktátora. A pokud se někdo vzepře, bude vhozen na dlažbu molochu bídy a nezaměstnanosti – anebo se zařadí do zástupu novodobých Jidášů, kteří se obrátí zády vůči pravdě nauky Církve a zradí samotného Krista. Třetí cesta nějakého kompromisu nebude už možná. A tak vzhůru do boje aspoň modlitbou za naše ubohé kněze, protože oni netuší, co je čeká

 30. Hranicar | 24.1.2017 z 6:30 |

  Hodie | 23.1.2017 z 11:16 |
  …… ale předpokládám, že přiložený snímek s limerickým biskupem Brendanem Leahym, na kterém se chlubí poděkováním z Vatikánu za hezké CD, ………………..

  Pani mozna zpiva u J.M. Otce biskupa v kostele ..

 31. „A tak vzhůru do boje aspoň modlitbou za naše ubohé kněze, protože oni netuší, co je čeká…“
  Ono už se to rýsuje, co je čeká. Právě se pro TD chystám přeložit článek o kolumbijském knězi Uribem, jehož biskup suspendoval, protože při kázání řekl, že rozvodníci v civilním druhém manželství nemohou přistupovat ke svátostem. Prý „není v souladu s naukou papeže Františka“.

 32. …a nemusíme ani dlouho hledat, abychom zjistili, že ne všem je Slovo Mistra vhod a zákonem, ba naopak různé zrádné hlasy našeptávačů by chtěly opravovat nauku Pána po svém, tak, aby se zavděčily… lákavou nabídkou zn. instantní, nanejvýš snadně-pohodlné – anebo je to podobnost čistě náhodná?
  Jan, 6,60 „To je hrozná řeč! Kdo to může poslouchat?“
  http://echo24.cz/a/ir3Gk/halik-dosavadni-cirkevni-praxe-je-nelidska-a-nekrestanska
  A co na to odpovídá Pán?
  Jan 6,63 „Slova, která jsem k vám mluvil, jsou Duch a jsou život.“
  Sir. 15,-17 „Před člověkem je život i smrt a bude mu dáno, co si vybere.“

 33. Karel | 25.1.2017 z 19:31 |

  Musím objektivně napsat, že tento paskvil by se neměl házet na už dosti velkou hromadu konroverzních výroků a situací provázejících současného papeže. V textu se nepíše, že píseň vyslechl, schválil,nebo dokonce napsal(ad Hodie). Vznik této písně lze snad přičíst absurdní na hlavu postavené loajalitě a neznalosti. Z fota o předávání jakéhosi nečitelného papíru, kterým je údajně interpretka oceněna, nevyplývá, že jedná o ocenění tohoto konkrétního CD, ačkoliv tam růžek nějakého CD možná vykukuje, i když nemám důvod nevěřit autorovu tvrzení.Také z textu nevyplývá, kdo ocenění udělil, mimo poznámku, že pochází z Vatikánu.
  Nechci následující příklad dávat na roveň tomuto CD a už vůbec nepřičítat zlému úmyslu: V kostele se při jistých příležitostech zpívá píseň „Otče náš,vyslyš nás“, kde poslední sloka zní: Maria ,Matičko,národ český mocně chraň…….Pro Tvou lásku odpusť mnohý hřích, neopusť nás v dobách zlých… Zde se Panně Marii přičítá možnost odpouštět hříchy, i když se tak může dít jen na její přímluvu.Autor při psaní této sloky jistě neměl na mysli blud, ale jen se zkratkovitě nevhodně vyjádřil. A ještě jednou poznamenávám, že tyto dvě písně nedávám do souvislosti.

 34. Veronika | 26.1.2017 z 19:22 |

  Ad dr.R.Malý: začínám mít vážné obavy, aby 1.přikázání nového Desatera neznělo: „V jednoho papeže Františka věřiti budeš!“

 35. Pusťte si radši lepší písničku.

  https://www.youtube.com/watch?v=a3r9lmhZf08

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*