Semín: S Pannou Marií Fatimskou na dohled od Kremlu (+ video)

Pouhých pár desítek metrů od jedné ze „Stalinových sester“ – dnes zde sídlí Lavrovovo ministerstvo zahraničí – a takřka na dohled od Kremlu se počátkem listopadu konala historicky první mezinárodní konference o fatimském poselství v Rusku. Pořádalo ji, ve spolupráci s místním apoštolátem Kněžského bratrstva sv. Pia X., (FSSPX) v Kanadě sídlící Fatimské centrum. Jeho zakladatel P. Nicholas Gruner si vždy přál, aby se o poselství Panny Marie a jeho významu pro svět a spásu duší hovořilo právě na půdě země, jejíž ateistický a totalitní režim rozšířil po světě omyly, před nimiž Panna Maria ve Fatimě varovala. A i když se této mimořádné události nedožil, jeho sen se stal realitou. Díky jeho celoživotnímu úsilí ví o fatimském poselství nejen mnoho ruských věřících, ale i nejvyšší představitelé ruského státu. Podle důvěryhodného svědectví se o požadavku zasvěcení Ruska Neposkvrněnému Srdci Panny Marie mělo hovořit i během setkání Vladimíra Putina s papežem Františkem, na papežovu žádost však bylo od rozhovoru na toto téma upuštěno. Ruský prezident při této schůzce požádal o zprostředkování schůzky se známým římským exorcistou P. Gabrielem Amorthem. Ani ta se však neuskutečnila. Krátce po těchto jednáních P. Gruner i P. Amorth umírají…

Postoj ruských katolíků k Fatimě je ambivalentní. Oficiální katolické hierarchie sice pravost fatimského zjevení nepopírá, současný moskevský arcibiskup Paolo Pezzi však rezolutně trvá na tom, že výrazem „obrácení“ neměla Panna Maria na mysli přijetí katolické víry. Tato ekumenismem motivovaná blasfemie, zastávaná i moderním Římem, má v Rusku naštěstí oponenty – tradici věrné katolíky. Bez nich by se tato konference nikdy neuskutečnila. Měl jsem tu možnost s nimi dlouze hovořit o situaci v ruské společnosti i církvi. Jejich nefalšované vlastenectví, pro něž by naše rusofobní kavárna, včetně té křesťanské, měla jen slova odsouzení, se ani v nejmenším neprojevuje bezmeznou oddaností ruské věrchušce. S nelibostí vnímají prosazování se jistého typu státního náboženství, utvářeného kombinací různých vzájemně nesourodých prvků sovětské éry, západního liberalismu a pravoslaví. Zastávají názor, a to zcela oprávněně, že i když katolická víra není současným režimem pronásledována, ke skutečnému obrácení Ruska nedošlo. Modlí se za zasvěcení Ruska, teprve od něj očekávají plody skutečného obrácení.

Velkou vzpruhou pro konferující ruské tradiční katolíky byla aktivní účast generálního představeného FSSPX Mons. Bernarda Fellaye, toho biskupa, jehož v nedávno publikovaném článku lživě pohanil Tomáš Halík nálepkou „obdivovatele Putina“.

Jsem Bohu vděčný za to, že jsem se tohoto setkání mohl zúčastnit. Snad neprozradím víc, než smím, když sdělím, že touto konferencí práce fatimského apoštolátu v Rusku nekončí, ale – Deo volente – teprve začíná. Tak, jako se od Boha odvrácené Rusko stalo metlou, může být skutečně obrácené Rusko pro svět požehnáním. Pomoci tomu můžeme svou každodenní modlitbou svatého růžence, k níž nás Panna Maria ve Fatimě vyzvala, všichni.

Michal Semín


Více informací o konferenci najdete na stránkách Fatimského centra.

11 Komentářů k "Semín: S Pannou Marií Fatimskou na dohled od Kremlu (+ video)"

 1. Tomáš | 29.11.2017 z 13:07 |

  Dejž to Bůh. Amen.

 2. Markéta Malcová | 30.11.2017 z 17:47 |

  Michal opět nezklamal. Přednáška precizně připravená a presentovaná s přiměřeným entusiasmem,
  který mj. dosvědčuje, že přednášející ví, o čem mluví. Pěkný přednes, dobrá dikce – kam se hrabou „špičkoví komentátoři“ z veřejnoprávních médií!

  Neodolala jsem a „zkoukla“ i další videa. Nadchl mne například P. Isaac Relyea se svým osobním svědectvím. Jeho lásku k Panně Marii mu věřím! Tlumočník to s ním táhl dvě a půl hodiny v kuse!

  Celkové hodnocení: vydařený podnik.
  Celkový dojem: RADOST KATOLIČKY.

 3. Renda | 1.12.2017 z 11:58 |

  Bohužel bez překladu.

 4. Pavel | 2.12.2017 z 21:26 |

  „S nelibostí vnímají prosazování se jistého typu státního náboženství, utvářeného kombinací různých vzájemně nesourodých prvků sovětské éry, západního liberalismu a pravoslaví“.

  Ano, ale jaký postoj by pak zaujali k protikřesťanským a někdy i zvráceným tzv. evropským hodnotám?

  A byla by vůbec možná podobná konference “ na dohled Evropského parlamentu nebo britského parlamentu?

  Obávám se, že na rozdíl od ruského prezidenta Vladimíra Putina nevědí představitelé EU o poselství Panny Marie Fatimské vůbec nic. Prostě nejsou „obdivovatelé Putina“.

 5. Pavel | 3.12.2017 z 10:14 |

  Osobně mně není úplně jasná výzva k obrácení Ruska. Rusko přece samo bylo obětí ze zahraničí dovezené a zaplacené krvavé revoluce.

 6. Michal Semín | 4.12.2017 z 15:35 |

  Ad Pavel: Chápu, že v dnešní splašené době nemá každý na poslech přednášek čas, ale otázky a témata, která kladete, jsou v té mé moskevské řeči – snad důkladně – pojednány.

 7. Pavel | 4.12.2017 z 21:32 |

  Když o tom dále uvažuji, tak v kontextu shora uvedeného podle mě jediný možný výklad výzvy k obrácení Ruska je výzva k obrácení na katolickou víru.

 8. Michal Semín | 5.12.2017 z 6:58 |

  Ano, Pavle, je to tak. Panna Maria těžko mohla hovořit o obrácení v jiném smyslu, než právě v tomto. Panna Maria nežádala zasvěcení Ruska proto, aby se stalo, po vzoru od Boha odvráceného Západu, liberální, ale katolické. Víme, že se to stane, jen nevíme, kdy a za jakých okolností. Jen to, že „přijde pozdě“, tj. poté, co se mnoho zla již po světě rozšíří.

 9. Ondřej Karták | 5.12.2017 z 15:09 |

  Velká unie není v Římě u jistých kruhů in, protože modernisté vědí, že by je to smetlo.

 10. Jarda | 7.12.2017 z 14:08 |

  Záleží na tom, co bude pro pravoslavné katolické, jestli Církev předkoncilní nebo pokoncilní. Jedno je jisté, že pravoslavní s pokoncilní církví nechtějí mít nic společného, aspoň zatím, ale i to se může změnit. Bude to výhra?

 11. Pavel | 7.12.2017 z 19:41 |

  Ad Michal Semín. Děkuji Vám moc za odpověď. Velmi si Vás vážím. A také se omlouvám.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*