Kardinál Müller: Tzv. homofobie je výmysl a nástroj totalitního teroru

Bývalý prefekt Kongregace pro nauku víry kardinál Gerhard Ludwig Müller v rozhovoru s italskou novinářkou Constanzií Mirianovou označil tzv. homofobii za „výmysl, nástroj k totalitnímu ovládání myšlení druhých“.

„Homosexuálnímu hnutí scházejí vědecké argumenty, tak vytvořilo ideologii, která má vládnout, snaží se vytvořit vlastní realitu. Je to marxistický přístup, podle kterého realita neutváří myšlení, nýbrž myšlení utváří realitu,“ uvedl kardinál Müller.

Přirovnal rovněž stíhání homofobie k pronásledování křesťanů v totalitních režimech.

„Proto ti, kteří takovou realitu nepřijímají, jsou považováni za choré. Jako kdyby kromě jiného mohla být nemoc léčena policií nebo soudy,“ vysvětlil. „V Sovětském svazu byli křesťané zavíráni do ústavů pro choromyslné. To jsou prostředky užívané totalitními režimy, jakými byly národní socialismus a komunismus. Dnes v Severní Koreji stejný osud čeká každého, kdo nepřijímá vládnoucí myšlení.“

Ohledně některých biskupů, kteří podpořili modlitby a další „katolické“ iniciativy u příležitosti Světového dne proti homofobii, transfobii a bifobii, uvedl: „Některým biskupům dnes schází odvaha mluvit pravdu a nechají se zastrašit. Nechápou, že homofobie je podvod, který slouží k zastrašování lidí. Ale my křesťané se nesmíme nechat zastrašit. V prvních stoletích byli Kristovi následovníci zavíráni do vězení nebo předhazováni šelmám. Dnes jsou týráni psychickým terorem, jenž využívá neznalost. Ale od biskupa nebo kněze bychom měli očekávat, že nebude těmto ideologiím podléhat. Máme s milosti Boží milovat všechny lidi, včetně těch, které přitahuje stejné pohlaví, ale je třeba si jasně uvědomit, že milovat neznamená poslouchat genderistickou propagandu.“

V souvislosti se snahami určitých církevních představitelů změnit církevní učení, např. revidovat encykliku Pavla VI. Humanae vitae zakazující antikoncepci, řekl:

„Přirovnávám ty, kteří chtějí revidovat Humanae vitae, aby se zalíbili masám, k těm, co dělali kompromisy za vlády totalitních režimů. […] S vlky nelze dělat kompromisy, třeba jen ve snaze zachránit jednu ovci. Je to klamná představa domnívat se, že můžete někoho zachránit, když ztratíte celé stádo.“

„To není Ježíšova logika. Aby neztratil ani jednu ovci, obětoval sám sebe, nikoliv ovci,“ dodal kardinál Müller.

8 Komentářů k "Kardinál Müller: Tzv. homofobie je výmysl a nástroj totalitního teroru"

 1. Dr. Radomír Malý | 24.5.2018 z 10:24 |

  Jsou to správná slova, která plně podepisuji. Jak se s tím ale srovnávají nedávná údajná slova papeže Františka gejovi z Chile: „Bůh tě takového stvořil…“? Nemůžeme ručit za autenticitu tohoto výroku, nebyl dosud oficiálně ani potvrzen, ani vyvrácen, nicméně pokud je pravdivý, jde o nesoulad s církevní naukou. Bůh nevytváří homosexuály, homosexualita je důsledkem odpadu od Boha a nevěry, jak píše v listě Římanům sv. Pavel, dílem ďábla, pod jehož vliv se ten, kdo odpadne od Boha, dostává.

 2. Tomáš Navrátil | 25.5.2018 z 6:54 |

  ad „Některým biskupům dnes schází odvaha mluvit pravdu a nechají se zastrašit.“
  Napadá mne jen povzdech – kéž by, kéž by jen „některým“…

 3. matěj | 25.5.2018 z 9:46 |

  Ad dr. Malý: kde prosím a jakými přesně slovy Církev závazně učí, že homosexuální sklony nemohou být vrozené?

  Nebo svým odmítnutím papežova údajného výroku máte na mysli (jak to teď zaznělo i na DaH) existenci vrozených vad jako následek prvotního hříchu, že tedy Bůh například Vás nestvořil se sklonem k vadě zraku, ale stvořil Vás v principu dokonalého a potřeba korekce zraku je důsledkem Adamova hříchu? Kdyby to bylo myšleno takto, šlo by o absurdní slovíčkaření ekvivalentní požadavku, aby se papež vyjadřoval jen oficiálními výnosy a jinak mlčel. Jinými slovy, Vaše interpretace by byla v rozporu s církevní naukou, ovšem to, že si z více možných interpretací (pravidelně!) vybíráte tu nejhorší možnou, nevypovídá nic o papežovi, ale jen o Vás.

  Nebo to špatně chápu a skutečně to Církev závazně učí? „Nový“ katechismus ani Tomáškův katechismus se k tomu nijak nevyjadřuje, proto se rád nechám poučit, kde Církev říká něco víc.

 4. Dr. Radomír Malý | 25.5.2018 z 10:31 |

  Církev závazně učí, že nemoci včetně vrozených vad a postižení jsou důsledkem dědičného hříchu, i když Bůh je někdy může využít pro dobro člověka a seslat je na něho. To najdete v každém autenticky katolickém katechismu. Praktikovaná homosexualita však je hřích a dkyž si přečtete 1. kap. Pavlova listu Řím, tak se dočtete, že je to zvrácenost a důsledek odpadu od víry. Proto Bůh nemůže tvořit homosexuály, homosexualita je dílem ďábla, ať už v případě dispozic od narození, nebo v případě pozdějšího získání této náklonnosti za různých okolností.

 5. Pavel | 26.5.2018 z 10:29 |

  “ Dnes nám oficiálně žádná válka vyhlášena nebyla. Ať je boj seberozhořčenější, nebyl vyhlášen tradičním způsobem. Předmětem útoku je náš způsob života „.

  John F. Kennedy, projev z roku 1961

 6. Richard | 30.5.2018 z 20:00 |

  Ad dr. Malý: Děkuji za Vaše výše uvedené příspěvky – souhlasím, plně.
  A jsem moc rád, že zde /doposud/ argumentují lidé slušně a upřímně.
  Asi nám nemusím připomínat – modlit se za ,,tyto věci´´. A nenechat se ,,opíjet´´ ,,jen milosrdenstvím´´,,ekumenismem´´apd. – s upřímným vyznáváním svých hříchů. Mějte se pěkně – všichni.
  S Bohem
  Richard

 7. @Pavel

  “Dnes nám oficiálně žádná válka vyhlášena nebyla. Ať je boj seberozhořčenější, nebyl vyhlášen tradičním způsobem. Předmětem útoku je náš způsob života.„
  John F. Kennedy, projev z roku 1961

  Nezapominejme, ze prvni vec, kterou katolik (!) Kennedy pronesl, bylo „I believe in an America where the separation of church and state is absolute“. Nabozenstvi dle nej nepatrilo mezi „the real issues which should decide this campaign“.
  Zpetne naprosto jednoznacne vidime, ze utok byl a je veden proti zpusobu zivota, kde existuje mezi Cirkvi a obci vztah. A ze zabyvat se Kennedym nema asi prilis vyznam (vyjimku tvori napr. vyroba reklamy na vlasovou kosmetiku).

 8. Tonda | 13.8.2018 z 4:20 |

  Dovolím si do diskuze připojit svůj subjektivní názor z pohledu gnostika, který samozřejmě může být mylný. Pakliže lze homosexuální chování pozorovat i u různých jiných tvorů živočišné říše a nikoli jen u člověka a lze-li souhlasit s tím, že přírodní zákony jsou dílem Božím, bez toho, že bych si troufal odhadovat Boží záměr řekl bych, že homosexualita je určitou evoluční pojistkou, která zajišťuje, aby tento konkrétní jedinec nemohl z určitého důvodu předávat svou genetickou informaci dalšímu pokolení. Faktem zůstává, že i gay si zaslouží lásku, ale je to neomarxistická propaganda, která s cílem rozbít základní kámen jakéhokoliv společenství, čili rodinu, muže a ženu vychovávající další generaci, staví homosexuální svazek na roveň svátosti manželské.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*