Semín: Papežské zastoupení na sjezdu elitářů z Bilderbergu

Rok se s rokem sešel a je tu další slet členů a hostů skupiny Bilderberg. Na konto této globální vládu vyhlížející vypečené partičky aktivních i vysloužilých politiků, průmyslníků a finančníků, akademiků, vojenských odborníků a tvůrců veřejného mínění z předních mediálních koncernů se sneslo – i autorem těchto řádků – již nemálo veřejné kritiky. Není proto třeba obšírněji objasňovat, že smyslem těchto setkání není obrana křesťanské víry, občanských svobod či suverenity národních států, ale pravý opak. Od prvního setkání v roce 1954 nešlo o nic jiného, než o konspiraci amerických a západoevropských elit pro vytvoření a trvalé udržování spojenectví mezi perspektivně sjednocenou Evropou a USA a jejich podřízení transatlantickému „deep state“.

Letošní seance v italském Turínu začíná dnes a končí v neděli. Na oficiálním seznamu účastníků (http://www.bilderbergmeetings.org/participants2018.html) jsou staré známé firmy, jednoho „novičoka“ však mezi nimi najdeme. A jen jeho účast je dostatečným důvodem pro to, abychom letošnímu Bilderbergu věnovali pozornost. Na téma „nárůst populismu“ vystoupí v diskusi římskokatolický kardinál Pietro Parolin. Není to ledasjaký nositel kardinálské hodnosti: Jako státní sekretář – tedy vatikánský ministr zahraničí – je jedním z nejbližších spolupracovníků papeže Františka. Jak známo, František je odpůrce euroskeptické a antiimigrační Ligy, která po neúspěšném pokusu Trojky (MMF, ECB a EK) a Merkelové s Macronem o politický převrat v Itálii, nakonec sestavuje vládu, z níž jsou v eurocentrále na prášky. Je tedy zřejmé, jakou optikou bude kardinál Parolin „populismus“ hodnotit. V italských médiích se spekuluje o tom, zda na setkání elitářů vystoupí s vlastním projevem, či zda jen přečte Františkovo poselství. Ať tak či onak, jedno je jisté – fasáda pontifikátu, stranícího lidem chudým a znevýhodněným procesy globalizace, se začíná povážlivě rozpadat. Františkovo „píár“, stylizujícího papeže do osoby skromné, pokorné a velkodušné, je již delší dobu v nápadné kolizi s řadou jeho postojů, kroků a aktivit. Pod jeho záštitou se na půdě Svatého stolce konají mezinárodní konference, kde většina pozvaných řečníků zastává politiku globálního vládnutí i oteplování, případně populační kontroly. Ve všech případech jde o pozice, odporující víře či zdravému rozumu, o to větší podporu mají na fórech, jakým je i skupina Bilderberg.

Nebo se snad pan kardinál rozhodl k účasti na potlachu „ředitelů zeměkoule“ proto, aby jim kázal o tom, že budova, jíž staví, má základy na písku? Že jedinou plnohodnotnou zárukou pokoje a spravedlnosti ve světě je Král králů, Ježíš Kristus? Stěží. Popřel by tím pokoncilní ideologii všelidového bratrství, ztělesněnou relativizujícím mezináboženským dialogem a to od Františkova legáta opravdu očekávat nelze. Byl to ostatně Parolin, kdo po vydání exhortace Amoris laetitia, odporující tradiční nauce o nerozlučitelnosti manželství, hovořil o „změně paradigmatu“. To původní „paradigma“, obsažené v Písmu svatém, ústní tradici a nauce Církve, je passé.

Účastí knížete Církve na rokování zesvětštělých globalistů byl překročen další Rubikon. Kolik takových přešlapů ještě bude, než přijde Ten, jemuž se tak bezuzdně vysmívají?

Michal Semín

8 Komentářů k "Semín: Papežské zastoupení na sjezdu elitářů z Bilderbergu"

 1. Renda | 7.6.2018 z 19:59 |

  Už to ani nepřekvapí.

 2. Tomáš Navrátil | 7.6.2018 z 21:34 |

  Všeho do času, jen Pán Bůh navěky.

 3. František | 8.6.2018 z 11:42 |

  Zřejmě PF začal řešit co největší spolupráci a co největší shodu s plány globalistů nejen k vytvoření a realizaci NWO, ale i samozřejmě k projektu nové celosvětové univerzální církve, jež do těchto plánů Bilderggroup naprosto zapadá. A že místo sebe poslal zástupce, jenž je jeho pravou rukou, aby zřejmě ještě doladili, co je třeba, také není až tak neobvyklé, protože sám se objevit jako člen Bildergbergu – no to byl malér….
  Mimochodem, co se tak divíme, nepřipravoval nás svými šoky František již od začátku svého mimořádně svévolného pontifikátu?

 4. Pavel | 9.6.2018 z 7:25 |

  Možná, že příští rok bude schůzka Bilderbergu v domě svaté Marty…

 5. richard | 9.6.2018 z 7:50 |

  Hezký den. Vidím jako důležité posílat tyto informace dál, jemně a s láskou. Opatrní jako hadi a bezelstní jako holubice, s tím, že každé smítko bude použito proti ,,nám´´. Spíše to je povinnost těch, co mají jasno. S Bohem.

 6. Pavel | 14.6.2018 z 16:57 |

  Snad si jenom ještě dovolím tipnout nástupce papeže Františka:
  Pietro Parolin.

 7. Tomáš Hauser | 18.6.2018 z 11:05 |

  Moc děkuji za podnětný článek, chápu jej jako příspěvek k šíření křešťanské radosti a naděje; jinak, než-li z Vašeho webu bych se o takovém setkání ani nedozvěděl.

 8. Pavel | 20.6.2018 z 16:26 |

  Ad Tomáš Hauser
  O setkání referoval například na první straně Katolický týdeník v článku nadepsaném „Pietro Parolin mezi mocnými“ (KT 24 s datem 12.-18. června 2018).

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*