Rok se s rokem sešel a je tu další slet členů a hostů skupiny Bilderberg. Na konto této globální vládu vyhlížející vypečené partičky aktivních i vysloužilých politiků, průmyslníků a finančníků, akademiků, vojenských odborníků a tvůrců veřejného mínění z předních mediálních koncernů se sneslo – i autorem těchto řádků – již nemálo veřejné kritiky. Není proto třeba obšírněji objasňovat, že smyslem těchto setkání není obrana křesťanské víry, občanských svobod či suverenity národních států, ale pravý opak. Od prvního setkání v roce 1954 nešlo o nic jiného, než o konspiraci amerických a západoevropských elit pro vytvoření a trvalé udržování spojenectví mezi perspektivně sjednocenou Evropou a USA a jejich podřízení transatlantickému „deep state“.
Letošní seance v italském Turínu začíná dnes a končí v neděli. Na oficiálním seznamu účastníků (http://www.bilderbergmeetings.org/participants2018.html) jsou staré známé firmy, jednoho „novičoka“ však mezi nimi najdeme. A jen jeho účast je dostatečným důvodem pro to, abychom letošnímu Bilderbergu věnovali pozornost. Na téma „nárůst populismu“ vystoupí v diskusi římskokatolický kardinál Pietro Parolin. Není to ledasjaký nositel kardinálské hodnosti: Jako státní sekretář – tedy vatikánský ministr zahraničí – je jedním z nejbližších spolupracovníků papeže Františka. Jak známo, František je odpůrce euroskeptické a antiimigrační Ligy, která po neúspěšném pokusu Trojky (MMF, ECB a EK) a Merkelové s Macronem o politický převrat v Itálii, nakonec sestavuje vládu, z níž jsou v eurocentrále na prášky. Je tedy zřejmé, jakou optikou bude kardinál Parolin „populismus“ hodnotit. V italských médiích se spekuluje o tom, zda na setkání elitářů vystoupí s vlastním projevem, či zda jen přečte Františkovo poselství. Ať tak či onak, jedno je jisté – fasáda pontifikátu, stranícího lidem chudým a znevýhodněným procesy globalizace, se začíná povážlivě rozpadat. Františkovo „píár“, stylizujícího papeže do osoby skromné, pokorné a velkodušné, je již delší dobu v nápadné kolizi s řadou jeho postojů, kroků a aktivit. Pod jeho záštitou se na půdě Svatého stolce konají mezinárodní konference, kde většina pozvaných řečníků zastává politiku globálního vládnutí i oteplování, případně populační kontroly. Ve všech případech jde o pozice, odporující víře či zdravému rozumu, o to větší podporu mají na fórech, jakým je i skupina Bilderberg.
Nebo se snad pan kardinál rozhodl k účasti na potlachu „ředitelů zeměkoule“ proto, aby jim kázal o tom, že budova, jíž staví, má základy na písku? Že jedinou plnohodnotnou zárukou pokoje a spravedlnosti ve světě je Král králů, Ježíš Kristus? Stěží. Popřel by tím pokoncilní ideologii všelidového bratrství, ztělesněnou relativizujícím mezináboženským dialogem a to od Františkova legáta opravdu očekávat nelze. Byl to ostatně Parolin, kdo po vydání exhortace Amoris laetitia, odporující tradiční nauce o nerozlučitelnosti manželství, hovořil o „změně paradigmatu“. To původní „paradigma“, obsažené v Písmu svatém, ústní tradici a nauce Církve, je passé.
Účastí knížete Církve na rokování zesvětštělých globalistů byl překročen další Rubikon. Kolik takových přešlapů ještě bude, než přijde Ten, jemuž se tak bezuzdně vysmívají?
Michal Semín
Už to ani nepřekvapí.
Všeho do času, jen Pán Bůh navěky.
Zřejmě PF začal řešit co největší spolupráci a co největší shodu s plány globalistů nejen k vytvoření a realizaci NWO, ale i samozřejmě k projektu nové celosvětové univerzální církve, jež do těchto plánů Bilderggroup naprosto zapadá. A že místo sebe poslal zástupce, jenž je jeho pravou rukou, aby zřejmě ještě doladili, co je třeba, také není až tak neobvyklé, protože sám se objevit jako člen Bildergbergu – no to byl malér….
Mimochodem, co se tak divíme, nepřipravoval nás svými šoky František již od začátku svého mimořádně svévolného pontifikátu?
Možná, že příští rok bude schůzka Bilderbergu v domě svaté Marty…
Hezký den. Vidím jako důležité posílat tyto informace dál, jemně a s láskou. Opatrní jako hadi a bezelstní jako holubice, s tím, že každé smítko bude použito proti ,,nám´´. Spíše to je povinnost těch, co mají jasno. S Bohem.
Snad si jenom ještě dovolím tipnout nástupce papeže Františka:
Pietro Parolin.
Moc děkuji za podnětný článek, chápu jej jako příspěvek k šíření křešťanské radosti a naděje; jinak, než-li z Vašeho webu bych se o takovém setkání ani nedozvěděl.
Ad Tomáš Hauser
O setkání referoval například na první straně Katolický týdeník v článku nadepsaném „Pietro Parolin mezi mocnými“ (KT 24 s datem 12.-18. června 2018).