František podporuje registrované partnerství homosexuálů

Podle zpravodajského servisu Catholic News Agency papež František se v novém dokumentárním filmu Francesco, který měl premiéru v Římě 21. října, vyslovil pro uzákonění registrovaného partnerství homosexuálů.

V části věnované pastorační péči o tzv. LGBT osoby, František nejprve uvedl: „Homosexuálové mají právo být součástí rodiny. Jsou Božími dětmi a mají právo na rodinu. Nikdo by neměl být kvůli tomu vyhazován nebo se cítit sklíčeně.“

Pak pokračoval prohlášením: „To co musíme udělat, je registrované partnerství. Tak budou mít zaručenou právní ochranu.“

16 Komentářů k "František podporuje registrované partnerství homosexuálů"

 1. Jakub Valenta | 21.10.2020 z 20:06 |

  HŘÍCHY DO NEBE VOLAJÍCÍ

  Jsou to hříchy, o kterých říká Písmo svaté, že volají do nebe o pomstu, to je, že přímo vyzývají Boha, aby takového hříšníka potrestal. Hříchy do nebe volající jsou:

  1. Úmyslná vražda.

  2. Sodomský hřích. Je to hřích proti 6. Božímu přikázání, kterého se dopouštěli v městě Sodomě.

  3. Zadržování nebo zkracování mzdy dělníkům.

 2. A naopak k této neonacistické zrůdnosti se nevyjádřil.

  Nizozemsko chce legalizovat vraždění dětí od jednoho do dvanácti let. Děti pod jeden rok (nejen smrtelně nemocné, ale o handicapované rozštěpem páteře) jsou zde již dlouhá léta vražděny na základě krvelačného zákona Groningen protocol. Europoslanec za kdu-čsl Zdechovský dostal zprávu, ale toto odsoudil, ale neodpověděl.

  A v Belgii má nejmladší zavražděný při euthanasii 9 let. Mám o děti strach.
  https://www.telegraph.co.uk/news/2018/08/07/belgium-authorised-euthanasia-terminally-nine-11-year-old-youngest/amp/

  Mohli byste, prosím, z těchto zdrojů napsat o vraždách dětí v Nizozemsku článek?

  Časem to bude ještě horší a rodiče budou moci vraždit děti do patnácti let jak se jim zachce. Pak slušným lidem nezbyde nic jiného, než že satanistické Evropy utéct. Mám celý život před sebou a pořád víc se děsím, koho všeho budou vraždit, až mi bude třeba 80.

  https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/nizozemsko-eutanazie-deti-povoleni.A201014_104725_zahranicni_bur#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

  https://www.lifenews.com/2020/10/13/netherlands-will-expand-its-euthanasia-law-to-allow-doctors-to-euthanize-children/

  https://www.nationalreview.com/2005/03/pushing-infanticide-wesley-j-smith/

  https://www.lifenews.com/2020/09/18/94-of-doctors-in-belgium-favor-killing-newborn-babies-after-birth-if-theyre-disabled/

  https://www.catholicnewsagency.com/news/dutch-government-backs-euthanasia-for-children-under-12-61503

  https://www.lifesitenews.com/news/dutch-government-set-to-allow-doctors-to-kill-sick-children?utm_source=top_news&utm_campaign=standard

 3. Evermod | 22.10.2020 z 6:06 |

  Pane Valento, zapomněl jste na čtvrtý: Utlačování vdov a sirotků

 4. Zdeněk | 22.10.2020 z 9:06 |

  Jakub Valenta – Bůh v blízké době Papeže Františka nepotrestá. Naopak, myslím si že vše je důsledkem Božího plánu a Bůh zatvrzuje jeho srdce, aby ještě více aby na nás dopadali o to větší tresty, stejně jako u Egyptských ran u Faraóna. Tedy František je jenom viditelným znamením Božích trestů dopadajících na nás.

 5. Vavřinec | 23.10.2020 z 7:39 |

  Neplatí snad o Jorge Bergogliovi slova svatého Jana?

  „Přichází-li někdo k vám a nepřináší této nauky, nepřímejte ho do domu a ani ho nepozdravte.“

  Jak dlouho ještě budeme muset trpět pod tímto ničitelem Církve a křesťanské víry?

 6. Ľudovít | 23.10.2020 z 12:02 |

  aj pred potopu sveta ľudia jedli, pili, zabávali sa až dokedy začalo pršať, len Noe vedel čo má robiť. Podobne aj pri stavbe Babylonskej veže si mysleli, že prekabátia aj Pána Boha. Dnes ľudia nemyslia na to, že ich do sveta postavil Boh a dal im ho k užívaniu, aby kráčali k večnej radosti. Chcú si urobiť svoj domov na zemi podľa vlastných predstáv a tomu podriaďujú všetko. V ťažkých dobách im bola vždy Cirkev oporou. V posledných rokoch tomu tak nie je. Cirkev organizuje voľnočasové aktivity, zábavy, chce upútať ale stratila svoj morálny kredit matky a učiteľky. Je to tragédia, že to zasiahlo aj osobu, ktorá by mala nielen slovami ale aj životom najviac ľuďom poukazovť na Ježiša. Cirkev je v kríze, ale polovica kresťanov žije svojim životom aj bez autority pápeža. My ho síce máme, ale kľaknúť pred Bohom sme ho ešte nevideli počas pontifikátu a už povedal všeličo, chrlí rozličné múdrosti pravdivé, polopravdivé i klamstvá. Ľudovít

 7. @Pavol
  Aneb radostná účast v dalším dílu zavedeného seriálu „Jak to Svatý otec myslel?“, kde na vítěze čeká dárkový koš „Ale papež řekl…“, kdo by odolal.

 8. Pavel | 23.10.2020 z 21:27 |

  Já si jen dovolím ocitovat toto stanovisko:

  „S plnou vahou svého úřadu se chci vyjádřit ke článku „Papež podpořil stejnopohlavní páry,“ který 23. 10. přinesl Deník N. Neexistuje žádný církevní dokument, který by se týkal změny nauky katolické církve v této oblasti, a to ani ze strany papeže, ani ze strany římských institucí. Ve článku uvedený dokumentární film v žádném případě nemůže být vydáván za stanovisko církve v otázkách víry a mravů. Celou tuto kauzu je třeba vidět v kontextu blížících se prezidentských voleb v USA; jejím cílem je znejistit a dezinformovat katolickou veřejnost“.

  Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský a primas český

 9. Hraničář | 24.10.2020 z 12:48 |

  Vavřinec | 23.10.2020 z 7:39 |
  Neplatí snad o Jorge Bergogliovi slova svatého Jana?
  „Přichází-li někdo k vám a nepřináší této nauky, nepřímejte ho do domu a ani ho nepozdravte.“
  Jak dlouho ještě budeme muset trpět pod tímto ničitelem Církve a křesťanské víry?

  Hmmm …. A proč ho Duch sv. nechal na konkláve zvolit?

 10. Pavel | 25.10.2020 z 12:03 |

  Ad Hraničář:

  Víte, osobně se domnívám, že odpověď na některé velmi hořké otázky našich životů dostaneme až na věčnosti.

 11. Lucie Cekotová | 25.10.2020 z 13:00 |

  Ad Hraničář: Na to odpovídal už někdy koncem 90. let tehdejší kardinál Ratzinger:

  „Profesor Everding se kardinála zeptal, jestli skutečně věří, že Duch svatý zasahuje do volby papeže. Ratzingerova odpověď byla prostá a jasná jako vždycky: „Řeknu ne v tom smyslu, že Duch svatý nevybírá nějakého konkrétního papeže, protože existuje mnoho důkazů opaku – bylo mnoho takových, které Duch svatý evidentně nevybral! Ale nezříká se kontroly úplně, nýbrž nás jako dobrý vychovatel drží na velmi dlouhém vodítku, to jest dovoluje nám velkou míru svobody, ale nikdy vodítko neodepíná úplně – asi tak bych to vysvětlil. Je třeba to chápat ve velmi širokém smyslu, a ne jako by říkal: „Musíte zvolit tohoto!“ Avšak to, co dovoluje, se omezuje na skutečnost, že všechno nemůže být úplně zničeno.“

  Jsou papežové z Boží vůle a papežové z Božího dopuštění. Církev měla v historii značný počet papežů svatých, hodně dobrých a průměrných, ale byli i papežové špatní až katastrofální. Nebylo jich moc, ale byli. Autor knihy Papež diktátor, která by měla zanedlouho vyjít česky, mezi ně počítá třeba Urbana VIII., Pavla IV. a Urbana VI. (zdůvodnění by přesahovalo snesitelný rozsah komentáře, a proto odkazuji na knihu), ale jistě by se daly jmenovat i jiné příklady. Myslím, že v dnešní době jsou právě příklady těch špatných neobyčejně povzbudivé – už totiž víme, že Církev to všechno přežila.

 12. Pavel | 25.10.2020 z 16:12 |

  Ad Vavřinec:

  Neplatí snad o Jorge Bergogliovi slova svatého Jana?

  „Přichází-li někdo k vám a nepřináší této nauky, nepřímejte ho do domu a ani ho nepozdravte.“

  Z této citace svatého Jana je ale zřejmé, že ne všichni jaou našimi bratry, jak se nás v zájmu globalizace snaží přesvědčit papež František.

  Bratra bychom pozdravili…

 13. Renda | 25.10.2020 z 21:56 |

  Papež je buď z vůle Boží , tak z dopuštění Božího. RaVat , Vaticannews nejdřív uvedli , že je pro registrované partnerství , o dva dny později , že to uvedl v jiném kontextu.

 14. Libor Rösner | 26.10.2020 z 9:38 |

  Prof. Kobyliński na fronda.pl mj. upozorňuje na článek B. Forteho, jehož tu nemusím představovat, který vyšel 22. 10. na Vatican Insider. Forte v něm prý tvrdí, že argentinský papež rozlišuje mezi „právní ochranou“, kterou by měli mít zaručenu všichni, a „rodinou“, kterou chce Bůh v podobě svazku muže a ženy. Zároveň zde ale vyvstává otázka práv hetero- či homosexuálních osob žijících v trvalých neregulérních svazích. Ty pak mají taktéž dostat právní ochranu. Podle Forteho František pohlíží na „občanské svazky” (it. l’unione civile) příznivě, ježto takováto instituce zaručuje práva osobám žijícím v jiném typu svazku než církevní nebo civilní manželství.
  Říká-li to pravá ruka současného pontifika, je třeba to brát vážně, prostě se tak roztáčí malými obrátkami spirála, jde o klasickou salámovou taktiku, která končí uznáním vztahu stejnopohlavního páru jako „manželství“.
  Dále Kobyliński zmiňuje onu dvojici homosexuálů, s nimiž ve filmu František komunikuje: „Stačí pár kliků na internetu, abychom se dozvěděli, že tito dva muži s trojicí dětí, se jmenují Andrea Rubera a Dario De Gregorio. Žijí spolu v Římě a jsou spolu už 30 let.“

  Film jsem neviděl, ale asi jim v něm neříkal: „Jděte a už nehřešte…“

 15. David | 27.10.2020 z 18:16 |

  Tím samým „duchem“, kterým byl zvolen tento papež, byl zvolen i např. Alexandr VI.
  Řekněte mi, je horší touha po moci a bohatství, nebo ničení víry, zbožnosti a vedení spousty duší do záhuby?

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*