Potratáři v šoku aneb Vítězné Srdce Ježíšovo

Dnešní svátek Nejsvětějšího Srdce Ježíšova bude již navždy přelomovým dnem nikoli jen v dějinách Spojených států amerických, ale v celé části světa, jež k USA vzhlíží jako k svému mentorovi. Vědělo se, že se to může stát, přesto je to pro mnohé překvapením. Nejvyšší soud USA, tedy země, vyvážející křesťanskou víru i přirozený řád destruující progresivismus do celého světa, zrušil rozhodnutí Roe vs. Wade z roku 1973, kodifikující potrat jako federální lidské právo. Toto jsou jména hrdinů, píšících tečku za takřka padesát let trvajícím zločinným a neústavním stavem: Samuel Alito, který většinové stanovisko soudu prezentoval, Clarence Thomas, Neil Gorsuch, Brett Kavanaugh a Amy Coney Barrett. Ať už si o Donaldu Trumpovi myslíme cokoli, nikdo soudný nemůže popřít, že nebýt jím tří posledně jmenovaných soudců, vražda nenarozeného dítěte by federálně uznaným právem ženy zůstalo. Stoupenci největší genocidy v dějinách lidstva utrpěli porážku, s níž se budou jen těžko smiřovat. První reakce politiků Demokratické strany a liberálních médií se nesou v duchu tvrzení, že pětice extremistů v taláru vnutila zbytku Ameriky morální kodex, který je jí cizí. Jako by se oni ptali těch nejbezbrannějších, umírajících rukama samozvaných katů, zda s jejich perverzní antimorálkou souhlasí. Bylo by naivní očekávat, že propagátoři potratů a proponenti průmyslu smrti, kterým dnes a denně protékají miliony dolarů, uznají svou prohru a začnou se věnovat méně démonickým činnostem. Mnozí z nich – například členové teroristické Jane´s Revenge (Janina odplata) – nyní naplno projeví svou zvrhlost, až začnou útočit, jak předem ohlásili, na kostely, sídla organizací a politiky, hájících nenarozený život. Na druhé straně barikády se dnes, přes veškeré obavy o zdraví a majetky bohabojných, oprávněně slaví. Děkovné modlitby míří k nebi za to, že odhodlání statisíců Američanů prosazovat kulturu života i za cenu nemalých osobních obětí přináší první velké plody. Potrat na celém území USA dnešním rozsudkem Nejvyššího soudu sice zakázán nebude, ve více jak dvaceti státech unie se však nelegálním velice brzy stane. Boj se následně přesune do těch států, v nichž mají zpravidla propotratoví Demokraté většinu. Ameriku čeká horké léto a již teď je jisté, že otázka života a smrti bude úhelným tématem listopadových voleb. Pokud v nich Bidenova dekadentní Amerika opět prohraje, bude důvod k ještě větší oslavě, než dnes. A k posílení naděje, že síly zla – ať už mají podobu kyrety, experimentální vakcíny či transgenderové indoktrinace dětí – nesedí v sedlech tak jistě a pevně, jak se nám až donedávna zdálo.

Michal Semín

6 Komentářů k "Potratáři v šoku aneb Vítězné Srdce Ježíšovo"

 1. Pavel P. | 25.6.2022 z 8:38 |

  Také Evropský parlament v bezprecedentním usnesení vyjádřil obavu o „možné zrušení práva na umělé přerušení těhotenství“ ve vztahu k Nejvyššímu soudu USA. Toto usnesení kritizoval dokonce i generální sekretář Komise biskupských konferencí Evropské unie P. Manuel Barrios Prieto jako „nepřijatelný zásah do demokratických právních rozhodnutí suverénního státu“( viz Katolický týdeník). Přitom jde v podstatě o to, že Nejvyšší soud USA správně konstatoval, že právo na potrat není zakotveno v ústavě USA a řešení této otázky je v pravomoci jednotlivých států USA. Jeden by čekal, že si královsky placení poslanci Evropského parlamentu alespoň přečtou text, proti kterému schvalují usnesení.

  Pokud jde o Donalda Trumpa, pokud vím,jako první americký prezident veřejně podpořil americké Hnutí pro život.

 2. mvmd | 25.6.2022 z 9:46 |

  Ještě bych připomněl, že rozhodnutí padlo v den svátku Nejsvětějšího Srdce Ježíšova a také den před nebo v předvečer (podle časového pásma) památky Neposkvrněného Srdce Panny Marie. Deo Gratias!

 3. Pavel P. | 25.6.2022 z 14:58 |

  Snad jenom pro upřesnění dodám, že zrušení rozhodnutí Roe vs. Wade z roku 1973, kodifikující potrat jako federální lidské právo, skutečně může mít důsledky, o kterých píše pan Semín: potrat na celém území USA dnešním rozsudkem Nejvyššího soudu sice zakázán nebude, ve více jak dvaceti státech unie se však nelegálním velice brzy stane. To je ovšem opravdu vnitřní záležitost Spojených států amerických a v tomto smyslu je zmíněné usnesení Evropského parlamentu nejenom „předčasné“, ale především naprosto skandální.

 4. P. Karel | 25.6.2022 z 21:28 |

  Srce Ježíšovo a narození toho, který už před svým narozením zaplesal v životě své matky, svaté Alžběty, ze setkání s jěště nenarozeným Spasitelem. To rozhodně nemůže být náhoda. Bohu buď chvála!

 5. Pavel P. | 26.6.2022 z 15:11 |

  Dovoluji si upozornit na velmi zajímavý článek Ivana Poledníka – viz Protiproud.info.

  „Katolík“ Biden: „Tragický omyl“. Trump: „Je to Boží vůle.“

 6. Josef Juřička | 26.6.2022 z 20:32 |

  Svátek Nejsvétějšího Srdce Ježíšova – radostný dějinný milník. Prosím dej Pane Ježíši, aby to byla předzvěst dalšího vítězství Dobra, podobně jako svatořečení sv. Anežky.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*