Oficiální facebookový profil synody propaguje svěcení žen a LGBT

Na facebookovém profilu Synody o synodalitě synod.va se objevila znepokojující grafika představující ženu v ornátu a vedle ní stojícího muže s duhovým nápisem PRIDE na tričku. Spolu s dalšími mladými lidmi křepčí před kostelem a z úst se jim linou slova: „Jsme budoucnost a budoucnost je dnes.“

Nápis PRIDE jasně odkazuje na hnutí LGBT, jehož je mottem a jež vkládají do názvů svých pochodů. To, že je vyveden v duhových barvách, ještě celé poselství polopatisticky zvýrazňuje. Žena v ornátu a s kolárkem u krku žádný další komentář nepotřebuje.

Tento obrázek se podle všeho stal oficiálním logem Generálního sekretariátu Apoštolského stolce pro synodu. Podle novinářů vzešla tato malůvka spolu s dalšími, neméně alarmujícími, ze synodního setkání studentů ve Filadelfii, zaštítěného arcibiskupem Nelsonem Perezem. Konkrétně je jejich autorkou Becky McIntyreová, absolventka University sv. Josefa. Někomu ze správců tohoto vatikánského facebooku se tak zalíbila, že ji učinil součástí propagace synodálního procesu.

Obrázek s mladíkem s nápisem PRIDE a ženy v kněžském ornátu není jedinou nevkusnou a znepokojivou ilustrací, kterou v rámci propagace synody a toho, co má patrně přinést, synod.va uživatelům nabídl. Na dalších obrázcích můžeme vidět např. lávku „komunikace a transparentnosti“, po níž se přejde ze staré církve, jejímiž poznávacími znameními jsou např. diskriminace gender a LGBTQ+, rasismus, kněžské předsudky či hierarchie, přejde do nové ztvárněné jako amazonská džungle (proč asi), porostlá plodinami jménem milosrdenství, společenství, změna či tolerance.

V podobném duchu je znázorněn rozdíl mezi starou církví a novou, která je vysněným cílem synodálního procesu. Na jedné straně „straší“ pojmy jako liturgie, uniformita, na druhé se pak vyjímají protipóly těchto negativ, z nichž krom dialogu stačí zmínit LGBTQ+ identita coby zjevná protiváha pojmu katolická identita vyskytující se takříkajíc na levici.

„Děkuji, že jste přiznali před celým světem, že synodální proces spočívá v propagaci bezvěrectví a nemorálnosti. Všiml jsem si, že jste pro zveřejnění těchto obrázků zvolili svátek Panny Marie Alsinghamské. Je zajímavé, že vždy zvolíte nějaký mariánský svátek, abyste zneuctili Církev,“ reagoval na svém facebooku Gregory Di Pippo. Co k jeho slovům dodat?

Libor Rösner

7 Komentářů k "Oficiální facebookový profil synody propaguje svěcení žen a LGBT"

 1. „Všiml jsem si, že jste pro zveřejnění těchto obrázků zvolili svátek Panny Marie Alsinghamské. Je zajímavé, že vždy zvolíte nějaký mariánský svátek, abyste zneuctili Církev.“

  Jen technická. Kolik těch svátků včetně méně významných celkem je? Existují svátky kupř. Panny Marie Tabákové apod., zjevení je uznáváno spousta. Jinak řečeno, pokud vylosuji padesát dní v roce, kolik z nich připadne na (jakýkoliv) mariánský svátek?

  Jinak máte církev v zlém stavu. Medicína učí, že pokud máte plíce, játra, střeva, ledviny a mozek boubelaté metastázemi, je to infaustní.

 2. Jinak se povedla legrační náhoda. Na tom posledním obrázku má „CLC leader“ na třetí židli zprava převrácený kříž na krku. Ten je svatopetrský, ale také ho používají satanisté. Jako by Vám kreslič dával za pravdu.

 3. „Lebo príde čas, keď neznesú zdravé učenie, ale nazháňajú si učiteľov podľa svojich chúťok, aby im šteklili uši.
  Odvrátia sluch od pravdy a obrátia sa k bájkam.
  Ty však buď vo všetkom triezvy, znášaj útrapy, konaj dielo evanjelistu, plň svoju službu“
  2 Tim 4,3-5

 4. Parsifal | 7.10.2022 z 12:48 |

  „Synoda o synodalitě“ ,čili perestrojka po katolicku. Prazdné a neplodné plkání o ničem. S napětím čekám , kdy se začne hlasovat o platnosti dogmat a dekalogu.

 5. George Smiley | 8.10.2022 z 7:19 |

  Parsifal: a v tom se právě mylite. Není to prázdné plkani o ničem. Je to plkani, jehož závěry následně ve Vatikánu ohnou tak, jak potřebují. Závěry,které nikdo nikdy neuvidí – krom příslušných lidí ve Vatikánu.
  Tento postup se už v praxi osvědčil – vizme průzkum k TLM a následnou persekuci těch,kdo ji celebruji a ji navštěvují.

 6. Tomáš Navrátil | 8.10.2022 z 15:48 |

  ad Parsifal: „čili perestrojka po katolicku“
  errata: perestrojka po protestantsku (nebo chcete-li po neomodernisticku). Synoda okolo katolíků neběžela ani 500km daleko.

 7. Pavel P. | 9.10.2022 z 22:29 |

  Jé bych autorům shora zmíněné grafiky a jim podobným, jichž opravdu není málo, kterým vůbec nejde o homosexuály a LBGT, ti jsou jim v podstatě ukradení, ale jde jim o cílený, dobře naplánovaný a skvěle placený rozvrat společnosti i církve ( viz též například nyní prosazovaný nápad, že nezletilí budou moci jen prohlášením měnit své pohlaví) rád připomenul slova sv.Ignáce z Loyaly, který napsal:

  “ Ďábel se úžasně raduje z duše, která jde vpřed, aniž by se radila, bez vedení toho, kdo ji měl vést- čím výše se totiž taková duše troufá, o to hlouběji se zřítí“.

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*