Kardinál Erdö: Většina účastníků je proti Kasperovu návrhu

Kardinál, který hraje na synodě o rodině velmi významnou roli, říká, že v Církvi nenachází žádnou významnou podporu pro myšlenku podávání svatého přijímání rozvedeným a „znovusezdaným“.

Maďarský kardinál Peter Erdö, generální relátor synody, to uvedl v rozhovoru pro maďarský katolický list Magyar Kurir. Ve své funkci měl Erdö na starosti zprávy shrnující jednání synody, které vyvolaly tolik sporů.

Podle zprávy rakouského katolického serveru kath.net řekl: „Většina je přesvědčena, že žije-li někdo v neplatném manželství, nesmí v souladu s církevním právem chodit ke sv. přijímání.“ Sám Erdö od synody, která začne v neděli 4. října, očekává, že jasněji a jednoznačněji představí ideál křesťanského manželství lidem v Církvi i mimo ni. Zároveň zdůraznil, že Církev musí poskytovat zvláštní pastorační péči „těm, kdo v rodinách nežijí podle křesťanského ideálu, zejména rodinám zraněným nebo nacházejícím se v rozporuplných situacích.“

Kardinál Erdö se účastnil prezentace skandální předběžné zprávy na synodě v říjnu 2014. Když byl dotázán na obzvlášť znepokojivou pasáž týkající se údajných „pozitivních prvků“ v homosexuálních vztazích, vyhnul se odpovědi a poté se obrátil na kolegu, arcibiskupa Bruna Forteho: „Vy jste ten text napsal, vy musíte vědět, o čem je v něm řeč,“ čímž naznačil, že s touto konkrétní částí zprávy neměl mnoho společného.

Teprve letos v červnu řekl maďarský kardinál jasně, že není pro liberalizaci mravního učení Katolické církve. Připomněl učení Ježíše Krista o manželství, které bylo považováno za velmi přísné už v době jeho pozemského života, a řekl, že Katolická církev se tohoto učení musí držet i dnes. Na tiskové konferenci ve Vatikánu 23. června 2015 Erdö uvedl:

„Církev tedy vždy věděla, že v jejím učení o manželství je cosi obtížného a provokativního. Na závažnost tohoto faktu nesmíme zapomínat, i když se musíme snažit řešit situace dnešního světa, protože dnešnímu světu je naše poselství určeno.“

Zdroj: lifesitenews.com

Přidej komentář jako první k "Kardinál Erdö: Většina účastníků je proti Kasperovu návrhu"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*