Vyjádření kardinála Pella k prohlášení třinácti kardinálů

Novinář Sandro Magister včera zveřejnil dopis, který měl být podepsán třinácti kardinály a upozorňoval na vážné obavy týkající se Instrumenta laboris řádné synody a procedur, podle nichž je synoda řízena. Krátce nato čtyři údajné signatáři svůj podpis popřeli.

Existence dopisu potvrdil kardinál Napier v rozhovoru pro list Crux, řekl však, že text zveřejněný Magisterem nebyl text, který podepsal. Uvedl, že sdílí obavy z „výběru lidí, kteří píší závěrečný dokument“, a dodal, že skutečně pochybuje, že „papež František má právo se takto rozhodnout“.

Kardinál George Pell vydal prohlášení, v němž rovněž potvrzuje, že dopis existuje, ale konstatuje, že ani text, ani seznam signatářů, jak je zveřejnil Magister, nebyly přesné.

Kardinál Pell rovněž uvádí, že synodní otcové jsou skutečně znepokojeni složením komise, která bude koncipovat závěrečnou zprávu, a procedurálními pravidly synody.

Jeho prohlášení přinášíme v plném znění:

Prohlášení tiskového mluvčího kardinála George Pella

Pondělí 12. října 2015

Tiskový mluvčí kardinála Pella řekl, že na synodě panuje silný souhlas ve většině bodů, je však zřejmé, že existují i určité rozepře, protože menšinové elementy chtějí změnit nauku Církve o správných dispozicích nutných k přistoupení ke svatému přijímání.

Je zřejmé, že neexistuje možnost změny tohoto učení.

Soukromý dopis by měl zůstat soukromým, zdá se ale, že jak v obsahu, tak v seznamu signatářů jsou chyby.

Kardinál si uvědomuje, že trvají obavy mnoha synodních otců, pokud jde o složení komise pro redakci závěrečného textu i co se týče postupu, jak bude předložen synodním otcům a jak se o něm bude hlasovat.

 

Zdroj: voiceofthefamily.com

Přidej komentář jako první k "Vyjádření kardinála Pella k prohlášení třinácti kardinálů"

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.


*